hubickova

Proč mi nejde se připojit k netu přes wifinu?

Notebook byl v servisu na celkovou údržbu a přeinstalování – byl starší a po dceři,ta dostala nový – a chtěla jsem se připojit přes wifi a píše mi to-Bezdrátové ověřování se nepodařilo,protože vypršel časový limit.Jinak dcera se na nový noťas připojila minulý týden a bez problémů,na telefon se připojím,jen ten notebook ne a ne…mám Windows Vista Home Premium 64…že by to v servisu nenainstalovali,ty ovladače na wifi?Přes kabel jedu normálně.Podo­týkám,že jsem naprostý laik…děkuji

Odpovědi
Yanger

Těch možností je víc:
1.nefunguje wifi adaptér v notebooku (není nainstalovaný ovladač)
to se mi zdá dost nepravděpodobné-když si dáte zobrazit dostupné wifi sítě a uvidíte je – tuto možnost zavrhněte.
2.máte doma wifi router-ten vás ale nepřipojí do internetu protože neprojde přihlášení
každé zařízení v síti má svoji adresu tu buď musíte nastavit nebo ji nechat automaticky přiřadit tím routerem-stejně tak je přístup do internetu chráněn heslem
řešení pro vás je – nastavte si připojení stejně jak to je v dceřiném notebooku-jen heslo neuvidíte protože je vyhvězdičkované

hubickova

Děkuji moc za vysvětlení,ale pro mně je to dost složit pochopit,co se po mně chce.Dcera si nový noťas zapla,on si vyhledal sítě,dcera si tam vepsala heslo a jede.Tak jsem si myslela,že udělám to samé.Mohl byste vysvětlit nějak laicky,jak to mám udělat já..prosím.