Tecto11

Proč mi nejde hrát Wreckfest s kamarádem? Jak mám vytvořit server, aby byl viditelný?

Odpovědi
aliendrone

Zásadní podmínkou pro viditelnost serveru je veřejná IP. Pokud je server schovaný za nějakým síťovým prvkem – typicky routerem – a má neveřejnou IP je to o DOST komplikovanější. (neveřejná IP začíná číslem „1“ – třeba 192.23.255.255)

Dále mnoho poskytovatelů už samo o sobě agreguje a poskytuje veřejné IP adresy pouze za příplatek. Za časů, kdy jsem hrával já se to obvykle řešilo emulací LAN sítě pomocí Hamachi či jiného LAN emulátoru, ale to už je dááááávno. Jak se to dělá dnes ani netuším.

BTW – tohle je úzce specializovaný problém (domnívám se, že tu hru zde ani nikdo nezná), s takto specifickými dotazy se obrať na speciální herní fóra/stránky. Tam ti poradí dost možná i konkrétně, zde se omezíme pouze na OBECNÉ problémy. ;)