Avatar uživatele
Misa503

Proč mi najednou přestala fungovat optická myš?

Dobrý den.

Mám stolní PC, Win 8.1.

Měl jsem klasickou myš s kabelem zapojeným dozadu na PC – myš bez baterek. Zakoupil jsem si optickou myš bez kabelu na 2 baterky. K té myši je taková krabička na které je tlačítko a ve předu svítí svislý zelený proužek.

Najednou mi před chvílí ta myš bez baterek přestala reagovat. Ukázala se mi na monitoru šipka, ale nešlo s ní hýbat.

Restartoval jsem na bedně PC, ale optická myš stále neměla pohyb.

Baterky jsem změřil mimo myš a měly 1,43V – každá. Dal jsem nové – 1,53V.

Na myši je zezadu Connect. Zmáčknul jsem to tlačítko u toho. Toaletním papírkem jsem vyčistil ten otvor vzadu u optiky.

Pak jsem otvor vyfoukal.

Zmáčknul jsem to tlačítko na té krabičce co svítí ten zelený proužek. Začal blikat a po chvíli přestal.

Nepomohlo nic.

Opět jsem zapojil přes kabel do PC původní myš, která funguje jak má.

A měl bych dotaz : proč se mi tak děje a proč mi nejde ta optická myš ?

Děkuji.
Doplňuji:
Tak jsem zjistil, že je to laserová myš. Bylo mi doporučeno vytáhnout( co svítí zeleně ) z USB a zasunout do jiného USB – což jsem udělal – na PC a myš chodí jako dříve.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? suaeda před 3294 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
suaeda

Změna USB zásuvky pomůže vyřešit nefungující myš, klávesnici i flashdisk.
Jinak používám sice dražší, ale perfektní bezdrátové sety (klávesnice i myši) od Logitechu. Fungují skvěle a vydrží u nich dlouho baterie.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
jáára

investuj a kup si kvalitní drátovou. ir optiku nebo laser.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Luxx

taky se mi to stalo, nějak jsem to nezkoumala a koupila jsem novou myš za 89 Kč… asi se pokazilo to červené světýlko snímající pohyb (technicky zdatnější členové snad prominou mé neodborné výrazy :D )

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

Jenom kabelová, optická, bez baterii, je spolehlivější…mám koupenou ve slevě zn. Ωmega (Čína, jak jinak…) za 69 Kč, Okay elektrospotřebiče, to zvládneš, ne ? Loni v akci v Planeo elektro zn. Gembird za 59 Kč, tu používám v zaměstnání, připojení USB, nainstaluje se sama po zapojení do compu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
jáára

a jaká je značka té oné myši?

před 3294 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek