Misa503

Proč mi najednou přestala fungovat optická myš?

Dobrý den.

Mám stolní PC, Win 8.1.

Měl jsem klasickou myš s kabelem zapojeným dozadu na PC – myš bez baterek. Zakoupil jsem si optickou myš bez kabelu na 2 baterky. K té myši je taková krabička na které je tlačítko a ve předu svítí svislý zelený proužek.

Najednou mi před chvílí ta myš bez baterek přestala reagovat. Ukázala se mi na monitoru šipka, ale nešlo s ní hýbat.

Restartoval jsem na bedně PC, ale optická myš stále neměla pohyb.

Baterky jsem změřil mimo myš a měly 1,43V – každá. Dal jsem nové – 1,53V.

Na myši je zezadu Connect. Zmáčknul jsem to tlačítko u toho. Toaletním papírkem jsem vyčistil ten otvor vzadu u optiky.

Pak jsem otvor vyfoukal.

Zmáčknul jsem to tlačítko na té krabičce co svítí ten zelený proužek. Začal blikat a po chvíli přestal.

Nepomohlo nic.

Opět jsem zapojil přes kabel do PC původní myš, která funguje jak má.

A měl bych dotaz : proč se mi tak děje a proč mi nejde ta optická myš ?

Děkuji.
Doplňuji:
Tak jsem zjistil, že je to laserová myš. Bylo mi doporučeno vytáhnout( co svítí zeleně ) z USB a zasunout do jiného USB – což jsem udělal – na PC a myš chodí jako dříve.

Nejlepší odpověď
suaeda

Změna USB zásuvky pomůže vyřešit nefungující myš, klávesnici i flashdisk.
Jinak používám sice dražší, ale perfektní bezdrátové sety (klávesnice i myši) od Logitechu. Fungují skvěle a vydrží u nich dlouho baterie.

Další odpovědi
jáára

investuj a kup si kvalitní drátovou. ir optiku nebo laser.

Luxx

taky se mi to stalo, nějak jsem to nezkoumala a koupila jsem novou myš za 89 Kč… asi se pokazilo to červené světýlko snímající pohyb (technicky zdatnější členové snad prominou mé neodborné výrazy :D )

lexx

Jenom kabelová, optická, bez baterii, je spolehlivější…mám koupenou ve slevě zn. Ωmega (Čína, jak jinak…) za 69 Kč, Okay elektrospotřebiče, to zvládneš, ne ? Loni v akci v Planeo elektro zn. Gembird za 59 Kč, tu používám v zaměstnání, připojení USB, nainstaluje se sama po zapojení do compu.

jáára

a jaká je značka té oné myši?