Tomas001cz

Proč mi na mobilu nefunguje GPS?

Používám ho jeden týden a GPS stále nemůže najít polohu, čím to může být?
Doplňuji:
Model: Jiayu G4 Advanced
Podle mě tento mobil GPS modul opravdu má (svědčí o tom recenze profíků a AnTuTu Benchmark (16428 bodů)

Nejlepší odpověď
Bedy

Záleží co to máte za mobil. Obecně – levné čínské mobily, byť GPS modul mají, tak hledají polohu klidně hodinu nebo pokud nemají GPS modul, tak prostě to polohu nenajde – maximálně třeba triangulací od vysílačů – takto hledají polohu levné chytré telefony Asha, co nemají GPS modul. Není to tak přesné, ale na to, aby Vám to v okolí vyhledalo obchody, zastávky, nádraží, hrady apod. to bohatě stačí.

Další odpovědi
zzzzz

A podporuje ten mobil GPS??? To že je tam nahraný program nestačí. Já má starý tablet a ten také nenajde polohu ☹
Doplňuji:
A zkoušíš to doma nebo venku???? Mi to doma také nenajde polohu ☹

suaeda

Už dříve na starším modelu Nokie se mi stalo, že se nechtěla najít polohu pomocí GPS. Trvalo to cca 10 min. Ale stačilo připojit internet a najednou vše šlo rychle. Údajně si přes mobilní sítě přístroje stáhnou nějaký paket dat ze seznamem nejbližších družic v daném místě a GPS je pak daleko rychleji najde.
Další věc, nevím co je Jiayu za mobilní přístroj , nějak jsem jej na mobilmanii nenašel.

arygnoc

väčšinou je i potrebné pripojenie k internetu.

zzzzz

Anebo lišejník??? 😁

arygnoc

to by šlo.

pomáha aj mravenisko.