JohnCreek

Proč mi lékař nechce dát silnější léky?

Mam alergii na pyl, nemám přesně diagnostikováno na jaký, ale mám to už od mala a docela silný. Měl jsem spoustu léků, poslední si pamatuji Xyzal, Xados, Zenaro a teď Cezara. Pokud to vše chápu správně, tak to jsou vše téměř stejné léky, akorát pod jinou značkou. Je tam tedy 5 mg účinné látky. Jenže problém je, že ty léky moc nepůsobí. Vím, že mi nikdy nezatočí s alergií úplně, ale tyhlety fakt jen zmírňují to nejhorší z nejhoršího, jinak mě to ale furt hodně intenzivně otravuje (hlavně totálně podrážděný oči). Je mi 17, nemám problémy s tlakem ani s ničím jiným. Proč mi doktor nenapíše něco silnějšího? Vím, že jsou třeba léky, ve kterých je i 15mg účinné látky. Díky za vysvětlení

Nejlepší odpověď
anonym

Spíše bych navštívil odbornou osobu na alergologii a to klidně i na více místech a našel si takové lékaře, kteří se k problému staví čelem a né zády. Každopádně nic nezkazíš pokud si budeš zlepšovat svojí imunitu. Jíst dostatek zeleniny a ovoce a mít i nějaký pohyb klidně i doma v rámci cvičení pokud to nejde být přes den venku kvůli alergii.

Další odpovědi
Drap

Lékař je od toho, aby posoudil zda jsou léky dostačující nebo ne. Pokud ti to nevyhovuje, najdi si jiného lékaře. Jak by to vypadalo, kdyby asi každý určoval druh a množství léků sám?

Mc Merkurion

… silnější léky na alergii ti doktor nepředepíše, to může až odbornej na plicáku …ty léky co jsi měl, je dobré „točit“ – po nějaké době přejít na jinou značku …

da ny

Na totálně podrážděné oči Vám „prášek“ moc nepomůže, jsou i kapky…
Na dýchací potíže spreje a hlavně velkou část máte ve svých rukou…
Nečekejte jen na silnější tabletu, snažte se i sám.
Dejte si do pořádku játra (strava, životní styl, psychika). Jde to (vlastní zkušenost), obejdu se 7 let bez tablet, kortikoidů, ventolinu i bez kapek. Mé dcry též… ;) Jen některému ovoci a ořechům se musím vyhnout. Pylové sezony zvládáme skvěle.