Avatar uživatele
Dante22

Proč mi kručí ve střevech?

Dobrý den,

Zhruba před rokem mi začalo kručet ve střevech. Vnímal jsem to hodně jelikož jsem ještě studoval a vždy když bylo ve škole ticho tak se ozvalo moje břicho :D. žil jsem v tom, že je to stresem nebo tak něco. Zašel jsem si na Gastro a byl jsem vyšetřen a všechno je podle doktorů v pořádku.Snídám, jím normálně, žádně jiné problémy nemám. Jen mi prostě strašně nahlas a pořád kručí ve střevech. Jsou to takové divné zvuky. Nevíte jestli pomůžou nějaká probiotika nebo něco ? :) zkoušel jsem na to espumisan a ten nepomohl vůbec. Jsem už zoufalý myslel jsem si že to po škole přejde. Budu rád za každou radu.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? redy před 2810 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Je to úplně normální jev, lékařským termínem borborygmie. Svědčí o tom, že tvůj zažívací trakt funguje správně.
Peristaltika, svalové stahy, které posunují jídlo trávicím traktem, je nejčastější příčinou borborygmi . Jak jídlo putuje do žaludku, tenkého a tlustého střeva, vyvíjejí se střevní plyny. Více v odkazu.

Zdroj: http://cs.wine­sino.com/diet-nutrition/nutri­tion/101009799­6.html

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
da ny

Může to být jen živější peristaltika střev. Je mnoho takových lidí ;)
Někdy to múže být doprovodný jev k intoleranci některých potravin, ale tam jsou přítomny i jiné projevy a obtíže.
Měla jsem i jiné potíže, byla jsem během 10 let 2× na Gastro vyšetření, léčili mi žlučník medikamenty.. bylo z toho cca po 12 letech (2 roky po posledním vyšetření) onko onemocnění. I lékař se někdy utne…, přehlédne......

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek