Dante22

Proč mi kručí ve střevech?

Dobrý den,

Zhruba před rokem mi začalo kručet ve střevech. Vnímal jsem to hodně jelikož jsem ještě studoval a vždy když bylo ve škole ticho tak se ozvalo moje břicho :D. žil jsem v tom, že je to stresem nebo tak něco. Zašel jsem si na Gastro a byl jsem vyšetřen a všechno je podle doktorů v pořádku.Snídám, jím normálně, žádně jiné problémy nemám. Jen mi prostě strašně nahlas a pořád kručí ve střevech. Jsou to takové divné zvuky. Nevíte jestli pomůžou nějaká probiotika nebo něco ? :) zkoušel jsem na to espumisan a ten nepomohl vůbec. Jsem už zoufalý myslel jsem si že to po škole přejde. Budu rád za každou radu.

Odpovědi
Kepler

Je to úplně normální jev, lékařským termínem borborygmie. Svědčí o tom, že tvůj zažívací trakt funguje správně.
Peristaltika, svalové stahy, které posunují jídlo trávicím traktem, je nejčastější příčinou borborygmi . Jak jídlo putuje do žaludku, tenkého a tlustého střeva, vyvíjejí se střevní plyny. Více v odkazu.

Zdroj: http://cs.wine­sino.com/diet-nutrition/nutri­tion/101009799­6.html

da ny

Může to být jen živější peristaltika střev. Je mnoho takových lidí ;)
Někdy to múže být doprovodný jev k intoleranci některých potravin, ale tam jsou přítomny i jiné projevy a obtíže.
Měla jsem i jiné potíže, byla jsem během 10 let 2× na Gastro vyšetření, léčili mi žlučník medikamenty.. bylo z toho cca po 12 letech (2 roky po posledním vyšetření) onko onemocnění. I lékař se někdy utne…, přehlédne......