Proč mi google chrome soubory neotevírá, ale rovnou ukládá?

Chtěla bych se zeptat, co mám udělat nebo přenastavit, aby se daly soubory i otevírat? Google chrome mi vždy umožní jen uložit ☹

Odpovědi
Aznoch

Předně malá poznámka – úplně všechny soubory, které otevíráte z internetu, se uloží do vašeho počítače. Pokud soubor otevíráte např. z Internet Exploreru, je pak soubor uložen v určité systémové složce.

Nyní ke Google Chrome – otevírání nejde nastavit obecně, ale pro určité přípony. Pokud jednou stáhnete určitý soubor, třeba typu .docx, klikněte na spodní stahovací liště Google Chrome na malou šipečku u něj a zvolte „Vždy otvírat soubory tohoto typu“.

Nejde to udělat např. s .exe soubory… to by byl virů ráj:-)

Zdroj: www.tipy-a-triky.cz