Petr Kaňa

Proč mi často chutnají více levnější jídla než ta dražší a kvalitnější?

Odpovědi
Kepler

Možná jsi na ně zvyklejší. Mám radši klasickou česko – moravskou kuchyni a ne kachnu s jablkem a podlévanou vínem, nebo thajské sladké a pálivé speciality s kokosovým mlékem.

ivzez

Dražší neznamená „automaticky“ kvalitnější.
Mnohdy je tomu naopak > „obyčejná/levnější či levná jídla jsou kvalitnější než drahá.

Podle mne to může spočívat v tom, že dražší jídla mohou být pracnější, obsahovat více koření apod.,
což člověku nemusí vždy dělat dobře.

Já občas mívám chuť na úplně jednoduchá (a levná!) jídla.
Třeba takový chleba s máslem a rajčetem či vejcem natvrdo, případně jen s pažitkou.
Večeře za pár korun a výborná.