samicek333

Proč Měsíc svítí?

Proč měsíc svítí? Slunce na něj nesvítí, ale i přesto svítí, proč?

Nejlepší odpověď
anonym

slunce na něj musí svítit.

Další odpovědi
led

Mesiac nesvieti. Odráža Slnečné svetlo. V noci ho vidíme preto, že sme v smere jeho odrazu.
Praktická skúška:
stolná lampa (Slnko) svieti na veľkú loptu (Zem), za ktorou je loptička (Mesiac). Pokiaľ je Mesiac v tieni Zeme, nevidíme ho zo Zeme. Ak odíde z tieňa, pologuľa Mesiaca v smere Slnka odráža jeho svetlo a vidíme ho.
Ak Mesiac dáme medzi Slnko a Zem pologuľa Mesiaca smerom k Zemi je v tieni. Nevidíme ho.

hanulka11

už to tu bylo http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-mesic-sviti

quentos

a kdo řek, že na něj Slunce nesvítí? Dyť to není pravda. Měsíc je vychladlej, on by to „svícení“ bez toho Slunce nedával.

lexx

protože nikdo nezhasne, je to (zatím) zadarmo, ale jednou to zpoplatní, uvidíš, svět je v p-r-d-e-l-i