Kelt

Proč mění obchodní řetězce cenu zboží po určitém datu?

Včera byl Mikuláš a v obchodech je spousta figurek Mikulášů, andělů a čertů a to samozřejmě se slevou, někdy i 50%. Kdyby se toto zboží prodávalo i před Mikulášem za stejnou cenu jako po něm, asi by se prodalo více věcí, takže by obchodníci získali více peněz. Proč tak jednají? Stejně je to zboží předražené , i když se prodává za 50 %.

Nejlepší odpověď
Magix.cz

Převzali jsme americký způsob života – nejdřív můj byznys/moje práce, pak všechno rychle sníst + nakoupit blbodárky a jsem správný otec rodiny. Sice mám ze všech půjček a závazků vředy a vysoký tlak, ale jsem ten správný chlap ! Bullshit.

Další odpovědi
McArthur

Dokud je zboží aktuální (do poslední minuty před Mikulášem), tak se prodává s maximálním ziskem, který tvoří rezervu na případný prodělek ve slevách, které mají za úkol vyprázdnit sklad, aby bylo místo na nové zboží. Samozřejmě opětně sezónní a předražené do doby, kdy nebude aktuální.

Předražené zboží lidé kupují, protože chtějí být „in“ a ve slevě toto zboží funguje jako magnet, který přitahuje lidi zpět do obchodu. Oni nekoupí jen to ve slevě, ale i hromadu dalšího zboží za „normální“ ceny. Nakupující lidé jsou spokojení, že nakoupili „výhodně“ a prodávající je také spokojený, protože prodal i to, co by jinak musel vyhodit nebo by mu to zabíralo místo.

iceT

No řekla bych,že po Mikuláši už zboží není aktuální,a tak se chce prodat se slevou co nejdříve.