Katoda

Proč měly telefonní sloupy u cest a u dráhy tolik vodičů?

Na starých fotkách je vidět u cesty nebo u železnice alej dřevěných telefonních sloupů a někdy jsou opravdu „plné“ konzolí s izolátory, např. je na sloupu i 10 konzolí po 4 izolátorech, to je celkem 40 drátů. Proč telegraf a telefon měl tolik drátů?

Nejlepší odpověď
Arne1

Protože kdysi uměli po jedné dvojici drátů v jednom okamžiku posílat jen jednu zprávu. Takové ty multiplexy a modulace které znásobily kapacitu přišly až docela nedávno.

Další odpovědi
autacek

Proč asi. Jedna telefonní linka, dva dráty. Více drátů, více linek.