Nikikalu

Proč měli staré školní židle vzadu na opěradle barevné (většinou zelené) kolečko?

Nejlepší odpověď
Jan Kunčar

Barva kolečka informovala o velikosti židle Větší dítě potřebuje větší (vyšší) židli i lavici.

Další odpovědi
Dochy

Co pamatuju já, tak ve škole byli jen asi 2 nebo 3 velikosti židlí. A ta kolečka jednou školník přestříkával aby každá třída měla jednu barvu a děcka mu v tom nedělali bordel.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.