FlAsh_7

Proč měl Mussolini holou hlavu? Bylo to z vlastní iniciativy?

Nejlepší odpověď
annas

Odpověď jako vždy se dovíte v odkazu.

Mussolini měl v mládí knír, zatímco to v době své „politické vyspělosti“ neměl knír a zcela oholenou hlavu. Je obtížné s jistotou říci, co ho přimělo k takové radikální změně stylu.

Dále najdete některé teorie, jde spíš o domněnky.

Částečně kvůli propagandistickým důvodům, které nakonec vedly Duceho (tak se mu říkalo ) k tomu, že nechtěl mít knír jako Hitler a Stalin, tedy vyvolat stejnou představu diktátora..

Mussolini byl často cílem hrozeb či útoků, protože se pravidelně holil, to by často nebylo možné, navíc začínal plešatět – geny, takže se rozhodl i pro oholení hlavy – nepřipustit vliv genetiky. Navíc holá hlava je symbolem sexu.

http://www.baf­fiabuffo.it/it/2016/­12/09/mussoli­ni-da-rivoluzionario-coi-baffi-a-duce-glabro/

Další odpovědi
Kryšpín

Předpodkládal, že to bude za 80 let v Čechách moda.