chodnik

Proč mě zlobí spojka?

Při jízdě autem mě při řazení zůstane někdy spojka na zemi,když ji zvednu nohou,tak jedu dál a opakuje se to třeba až po 100km.Čím to je,nikdo neví.

Nejlepší odpověď
vvolfodlak

Záleží na typu, buď zadrhává lanko, anebo (a to spíše) pokud máte hydro, je to horní váleček, hledejte únik kapaliny a zkuste hyrdo odvzdušnit.

Další odpovědi
oskar

Je někdy potřeba to trochu namazat.

qwertz

Podobny pripad mela moje známá a ukázalo se, ze se pedal spojky zasekaval o gumovy koberecek:-)) Jela s tim az z Valence ve Francii:-)

stefkac

pokud uslyšíte „chraplavé“ zvuky přisešlapnutí spojky je chyba ve zavzdušnění,ale o tom pochybuji,jestli je lanko tak se zadrhává,zkuste projít cely mechynizmus od pedálu