zjentek

Proč mě systém Windows 7 upozorňuje, že tato kopie není pravá, když PRAVÁ JE?

A tohle mně URČITĚ tvrdí už od chvíle, kdy ho přestali podporovat! Se obávám, že KDYBYCH se PŘECI JEN rozhodl ho přeistalnout desítkama, tak se mně to snad ani nepodaří, někde mně to po cestě spadne a pak nemám nic tvl… visící zjentek někde mezi systémy mrkvosoftu. XPéčka mně nefachají, teď zakleknou sedmy, desítky nic, bo stejně už ani neznám ten správný product key, a co já jako? Co potom? Není to riziko? Sem si z mrtvých woken neskočím a tak nemám si na tu instalaci raději pozvat a řádně zaplatit profesionála? Prý je takových v každém městě dost, co vyčistí důchodci cachce a sušenky, trochu si z jeho stroje zasurfují, aby pokecali a nezdeřili příliš brzy a na cestu si za odvedenou práci vezmou lidových 1.000 kč… co myslíte? Kolik si mám na profíka připravit? A kde vlastně najdu to ID svýho produktu? Prý není pravá… chjo…

Vím, je to moc otázek, ale nechtěl jsem zakládat nová a nová vlákna. (;

A nedalo by se stručně do diskuze vypsat, jak „postupovat mnohem elegantněji, jednodušeji a bez jakýchkoliv plateb a produktových klíčů“, abych to zvládl i já a z pohodlí domova? Přinejmenším by mně to určitě rozšířilo obzory – tu skládanku už mám téměř složenou a pomalu se chci do něčeho reálně pustit, ale… aby mně něco třeba neuteklo. Díky.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Protože EU (soud) rozhodl, že SW (coby duševní majetek – viz autorská práva) LZE přenášet, tudíž Mrkvosoftí svinstvo (OEM, tedy lacinější verze widlí, ale omezené na jeden konkrétní HW BEZ možnosti jeho přenosu na jiný) padlo. Mrkvosoft tedy MUSÍ i OEM widle aktivovat, pokud jsou legálně nabyté (máš fakturu a COA štítek).

Reakce hajzlů z Redmondu byla, že deaktivovali možnost bezplatné online aktivace těhle produktů. (widle ti tvrdily, že klíč není legální) Svého času bylo nutné volat telefonem na tzv. „barevné linky“ a tak aktivovat LEGÁLNĚ nabyté widle. (a tím jsi jim v podstatě zaplatil cca 200Kč tlf. hovorem) Bylo okolo toho furóre, řešilo se to, jestli to je etické a vůbec blablabla, ale jak to dopadlo (jestli lze už aktivovat jen za cenu běžného hovoru) nevím.

Jestli ale nemáš product key, jsi v háji (je na COA štítku). Budeš muset koupit nopvou licenci, tož v tom případě jdi rovnou do desítek. BTW – ten „explorer.exe“ pro XP, co jsem ti nabídl nefungoval?

Další odpovědi
anonym

Podle mě vyhozené peníze, dá se postupovat mnohem elegantněji, jednodušeji a bez jakýchkoliv plateb a produktových klíčů.

anonym

Poradil bych vám, ať znova zadáte ten product key, když ho ale nemáte…

Buďto si už konečně přeinstalujte PC na desítky (licence se dá koupit asi za stovku, samozřejmě ne přímo od MS) nebo to dejte profesionálovi.

zjentek

Aliendron: k tomu „explorer.exe“-

zjentek>>> Kdybys nebyl unterwasserman sňatkový, tak na tebe hážu bobek, páč jsi dydlina co se ptá a neposkytne POTŘEBNÉ info. Tož jediné co pro tebe udělám je > https://drive­.google.com/… , je to z XP Pro Home SP3, Eset tvrdí, že je vpořádku. Nakopči ho do adr „windows“ nebo „windows/system32“ (nebo do obojího, nic tím nezkazíš) a uvidíš. jestli je to správná verze (což NEVÍM, páč se někdo neobtěžuje s informacemi), tak holt dál už musíš sám dohledat, sosnout a nakopčit tu správnou verzi.

Asi jsem větší blbec, než jsme doufali. Totiž „Nakopči ho do adr. "windows/system32“ fakt nevím, kde. Je to ostuda, já vím, ale fakt nevím, kde… to jako někde v biosu? Bo na kompu nic nejede, to už je nám jasný. Jak se spouští nějaký okno, kde bych kopčil? Díky za vysvětlení, asi jsem už směšný, ale to jsem prostě já, však víš (;(; …co pro jednoho je prkotina, to pro autistu......­. /(;(;

„To vše jen v případě, že sis ten soubor "odmazal“, jestli je v tom něco víc, eh, škoda času."

Ne, nic víc. Opravdu jsem jen odmazal tu .dll součást do truhly. (;(; Rád bych to spustil, mám tam věci, díky moc. Pak se vrátím tady na sedmičky a udělám z nich desítky a pak uvidíme. Pak můžu v klidu čekat na osud (;(;(;

zjentek

…Taky jsem před pár dny žádal o ten soubor z disku. Neuspěšně. To také nevím, jak pracuje. Nejdříve jsem myslel, že když odešlu tu žádost, tak už budeš vědět i tu mou velikost trenek a jestli mě při varikokele řízli na levým třísle, nebo přímo na pytlíku, ale pak jsem se hryznul do rtu a tu žádost PŘES GOOGLE!!! odeslal (;(;(; A teď nevím, zda z mobilu či kompu, ale jestli z mobilu, tak to už máš asi komplet i s obvodním lékařem, o knize xichtů nemluvě. (;

aliendrone

zjentek>> Sry woe, dal jsem ŠPATNÝ link (resp. omezený, nikoliv veřejný). Tudíž 2. pokus > https://drive­.google.com/fi­le/d/1C65OV0MyW­RPpQGHtZzHZIT­cphKbMxTRt/vi­ew?usp=sharing

Teď by ti mělo jít ten soubor po kliknutí na stáhnout (nebo download, případně ikonu sosání) sosnout. Kdyby ne, pošli zprávu.

Jinak adresář „windows“ je zpravidla na disku C, tedy cesta je C:\WINDOWS (do tohoto adresáře ten stažený explorer.exe nakopíruješ, popřípadě do „C:\WINDOWS\SYS­TEM32“

Jestli máš ale widlůe nainstalovány NĚKDE JINDE (na jiném disku, či v jiném [pod]adresáři), to už za tebe nikdo nezjistí, to už musíš sám.

Jen jsem KONSTERNOVÁN tím, že doposud jsem měl zato, že ti zmizel „exáč“ (soubor „explorer.exe“), jak jsem již psal v jiných diskuzích a tys to nepopřel. NYNÍ píšeš „… odmazal tu .dll…“ – tedy NIKOLIV exáč, ale KNIHOVNU? (koncovka nikoliv EXE, nýbrž DLL?) Chjo ty zjentku… :(

zjentek

Na svou obhajobu uvádím, že jsem to napsal před šesti dny>>> https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-spustit-operacni-system-jehoz-utilita-pro-ie-je-v-truhle#discussion :

V programu Security Task Manager jsem omylem strčil do truhly/karantény běžící .exe „utility for Internet Explorer“. Po průzkumném kliku na zmiňovanou utilitu se mně objevila hláška, že přijdu o součást "iertutil.dll " a že je to nebezpečné. Neměl jsem to v plánu přesouvat, ovšem pak jsem se lekl, škubly mi prsty a prostě to bylo v truhle, o to nejde, jenže pak mně škubly prsty podruhý a PC se restartoval a to byl průser- teď se zobrazí jen tapeta plochy, čili ta součást nějak souvisí s explorerem.exe, bo právě ten fčil nefachá.

Takže jak? Mám si tenhle tvůj Explorer.exe stáhnout? Prostě vím, že ze „system32“ mně zmizelo irtutil.dll, to je tutovka a jestli toho do tý TRUHLY zmizelo více, tak to netuším, ale pokud nabízíš dát do „system32“ „explorer.exe“, tak ta součástka .dll bude jeho součástí, ne? Já nevím… co mám udělat? Do truhly jsem poslal UTILITY FOR IE- tak se to v Security Task Manageru jmenovalo a podle pořadí náporu na systém to v mém případě bylo na prvém místě v řadě. Což má logiku, bo nic většího na poči v tu chvíli neběželo, tedy krom exploreru.

Asi jsem vážně blb, ale já FAKT NEVÍM, ať už mně pošleš cokoli, KDE TO MÁM NAKOPČIT? Chápu, kde mám WEINDOWS a složku system32, jenže já NIC NEOTEVŘU (vidím jen tu Emmu), takže se znova ptám – KDE v nefunkčním sysému (VIDÍM JEN TAPETU) mám do systému kopčit jeho součástky?

Já prostě takové fígle (jako zadej nějaký příkaz) neznám. );

zjentek

Ještě takto: Pokud otevřu správce a pokouším se COKOLI otevřít, hned při vložení PRVÉHO PÍSMENKA do pole mně obratem vyskočí hláška se škaredým zvukem: „aplikace nemohla být spuštěna, protože součást iertutil.dll nelze najít“ !!!

zjentek

Ještě takto: Pokud otevřu správce a pokouším se COKOLI otevřít, hned při vložení PRVÉHO PÍSMENKA do pole mně obratem vyskočí hláška se škaredým zvukem: „aplikace nemohla být spuštěna, protože součást iertutil.dll nelze najít“ !!!

aliendrone

Takže sosni ODTUD https://www.dll-files.com/ier­tutil.dll.html všechny 32 bitové (architecture 32) verze a zkoušej nakopírovat jednu po druhé.

Jednodušší než vysvětlovat práci v konzoli bude, když si na sosneš Live distro nějakého Linuxu, nabootuješ ho a překopíruješ to v něm. (viz Ubuntu, Rufus atd, jak jsme řešili.)

A pak je zkoušet (startovat widle), dokud se to nerozjede. No, možná jsme se někam dostali. KONEČNĚ. ;) :D :D

zjentek

astaroth, já ve vlastnostech Id produktu našel, ale zase je mně podezřelé, že nejde o pět sad čísel po pěti číslech, rozdělený pomlčkami, jak bývá zvykem. Takže hádám, že když systém od doby poslední aktualizace W 7 varuje, že kopie není pravá, tak se v tý době změnilo produktový ID, bo tam mám čtyři sady čísel po pěti, třech i sedmi a taky hádám, že při přechodu na desiny tudíž BUDOU POTÍŽE, vzhledem k faktu, že je červen 2020. Díky, jestli k tomu něco máš.