icurusL

Proč mě práce nudí, ale koníček, který je ve stejném oboru jako práce, ne?

Dobře, tak nudí je asi silné slovo, ale nedodává mi to ten pocit úspěchu jako když si tu práci tvořím sám.
Má toto nějaké jiné vysvětlení než to že si „nevelím sám“?

Nejlepší odpověď
Kelt

Děláš podle svého plánu, máš své cíle, a nic tě netlačí. No když tě někdo řídí, tak tě může kontrolovat, určovat pořadí důležitosti a ty s tím nemusíš vnitřně souhlasit. Navíc koníčka děláš tehdy, kdy chceš, ale pracuješ ve stanovenou dobu, vše je nalajnované, místo prostředí, slovník a pod. Ta mzda, tě asi nemotivuje jako pocit radosti z vlastního úspěchu.

Další odpovědi
Filip84

Ano: nízké sebevědomí, v tomto směru, asi špatně snášíš materii závislé činnosti.

Ale nemusí to být nízkým (pracovním) sebevědomím, může to být povahou, někdo prostě „chefa“ špatně snáší, i když je korrektní.

V každém případě, odpovědět si musíš sám, nečekejte pořád, že vás budou ostatní znát lépe, než vy sami (i když se to občas děje).

led

Filip84 určil vašu pracovnú „diagnózu“, takže len doplním z praxe.
Nie ste sám, kto dokáže spojiť prácu s koníčkom.
Ak svoju prácu nebudete brať len ako „prácu na povel“, ale v prípade, že je to súčasne aj váš „koníček“, skúste ju spojiť ako „využitie vášho koníčka v spolupráci s kolektívom“
Je veľa profesií, ktoré práve vďaka spolupráce so spoločným cieľom, keď sa nehráte na vlastnom piesočku, môžete spolu spojiť svoje schopnosti a vedomosti do jedného cieľa.
Viem, pôsobí to ako heslo „stavby mládeže a stachanovských výkonov“ v 50-tych rokoch minulého storočia.
Ale takéto spojenie práce a koníčka nájdete v mnohých profesiách. Najvýraznejšie to vidíte napríklad u hercov. Predstavte si skupinu rôznych ľudí, rôzneho pohľadu na život, rozdielnych charakterov pováh, ktorí, aj keď im niekedy nemusí „voňať“ pridelená postava, sa spoja pod taktovkou diktátora – režiséra a vytvoria úspešné dielo. A ich spoločné dielo dosiahne úspech.
PS. viete si predstaviť, koľko litrov sĺz a potu, bolo preliatých na skúškach divadelného mága Jožka Bednárika? Ale keď zavelil „O 3 štart“ všetko osobné išlo bokom a sily sa spojili do spoločného cieľa. A výsledok, to snáď ani nemusím spomínať.

led

icurusL, na to, že ste tu registrovaný už 8 rokov, som prekvapená takémuto rýchlemu uzavretiu otázky. Je to škoda, na vašu otázku je veľa spôsobov odpovedí a riešení, ktoré už mnohí do uzavretej otázky nevložia.

Filip84

led: Obávám se, že zrcadlení v nevědomí.

A propos, Ty můžeš vkládat odpovědi i do uzavřených otázek? To je nějaké abnormální privilegium?

led

Filip84, je to chyba programu. Stačí trochu použiť logiku a premýšľať
Keď píšete odpoveď, je cesta k otázke otvorená. Teraz si predstavte, že medzi vami a otázkou sú rotačné dvere https://pixaba­y.com/sk/photos/en­trace-rotuj%C3%BAce-dvere-budova-4614731/ Ak odpoveď pošlete v čase uzatvárania otázky, môže vás otvorené krídlo dverí prijať a potlačiť dnu, ale za vami sú dvere už zavreté. A mne, ako vidíte, sa to podarilo, vďaka tomu, že sa dvere nezatvárajú v protismere ako pántové dvere.

Filip84

led: Jasně, umělecké podání, mně by ke štěstí bohatě stačilo napsat: „psala jsem odpověď ve chvíli, kdy otázku uzavřel a odeslala jí až po jejím uzavření.“ 🙂

Chyba ani ne, spíš vlastnost, je to podobné, jako když máš omezený počet odpovědí, třeba jako registrovaný na 5 denně, ale na otázky formou ankety můžeš odpovídat v neomezeném množství, protože klikneš na tu odpověď, a pak dáš „upravit“.

Je to přeci jenom program, celé ty stránky, a program, z povahy věci, vždycky bude mít chyby.

led

Filip84,
1 – Ale ja som ju neodoslala „až po jejím uzavření.“ ale v čase jej zatvárania a to je rozdiel.
2 – ale rozosmiali ste ma. Píšete o umeleckom podaní, zjavne veľa textu, veď vám stačí menej a presne definované (aj keď chybne).
A to mi píše ten, kto miesto krátkej a presnej odpovede na otázku píše siahodlhé texty s použitím rôznych inojazyčných pojmov, občas aj s témou, ktorá v otázke nebola. Naozaj humorné.

Filip84

led: No, dobře: tedy, jestliže je položena otázka, já zmáčknu „odpovědět“, začnu psát, mezi tím zadavatel otázky otázku tzv. uzavře, a já odpovím až po jejím uzavření, tak co se stane? Nepůjde odpovědět?

P. S. „Umělecké“ je to proto, protože je to všecko dohromady, něco, jako Máchův Máj, já bych to strukturoval: otázka je uzavírána, a já odpovídám, otázka je uzavřena, a já odpovídám atp.

led

Filip, máte problémy s očami? alebo si len neviete predstaviť opis zatváraných dverí? Skúsme to ešte raz a dokonca bez rôznych
Ak odošlete odpoveď „PO UZAVRENÍ PRÍJMU odpovedí“, dvere sú už zavreté, vaša odpoveď nie je prijatá.
Ak odošlete odpoveď „POČAS ZATVÁRANIA“ a vbehnete pomedzi zatvárané dvere, ešte vás obslúžia a odpoveď je prijatá.
Je to ako vo filmoch, keď sa v akčnom filme zatvárajú posledné dvere, hrdina zázračným spôsobom v poslednej stotine sekundy sa prešmykne cez neustále zmenšujúcu sa medzeru.

led

PS. stalo sa mi to už viackrát, preto píšem o „chybe v programe“. Predstavte si, že by takto fungoval známy „prezidentský jadrový kľúč“ a hacker by to zneužil. Ale verím, že je to poistené, aj keď niektorí fanatici to chcú „vyskúšať“ v reále.

icurusL

Filip84
Je moc krásné jak rozsáhlé odpovědi vždy děláš, ale možná než klikneš na odeslat by to chtělo si to po sobě někdy i přečíst. Jednou tykáš, jednou vykáš a v celku ta odpověď, která mi sahá do hloubi mé duše, je k ničemu. Děkuji.

Filip84

icurusL: Já tykám vždycky, protože tím předcházím nedorozuměním, pokud je tam množné číslo, tak je to míněno tak, jak je to psáno: jako sdělení všem případným tazatelům, kteří by měli podobný dotaz.

Otázky se zde nemají opakovat, tak proto.

Jinak v pořádku, nenutím Ti to. 🙂