klikihak

Proč mě po požití česneku bolí břicho?

Doplňuji:
Žádné známky alergie na sobě nějak nepozoruju ale problém je v tom že mi česnek hrozně chutná a i všechno v čem je a jím ho klidně samotný jen tak. Takže myslíte že ten žlučník? Co teda s tím?

Nejlepší odpověď
mosoj

Česnek je zdravý ale dráždí žlučník.
Takže zřejmě nemáte vpořádku žlučník.

Další odpovědi
www

Mám kamaráda a ten musí z česneku vždy odstranit bezezbytku ty zelené klíčky(celé), jinak má stejné problémy. Možná máš ale skutečně alergii.

hanny 2

bolesti břicha

Obvykle se alergie na česnek projevuje jako nevolnost a bolest břicha nebo jako svědivá vyrážka. Česnek ale může způsobit i průjem a zvracení.
Zdroj – http://www.bez-alergie.cz/ak­tualne/alergie-na-cesnek-se-muze-projevit-i-bolestmi-hlavy-1067

Objevit se mohou také příznaky dráždění dýchacích cest, jako je vodnatá rýma nebo astmatický záchvat, zejména pokud by osoba alergická na česnek vdechla prach z česneku nebo sušený česnek.

Pokud jde o potíže spojené se žlučníkem,zkuste používat česnek nakrájený na plátky nebo sušený,jídlo je pak lépe stravitelné.
Doplňuji:
Ano,jak píše www,teď si vzpomínám,že jsem o tom taky slyšela.

anonym

Dobra otazka , protoze me take cesnek " tizi ". Tak diky za ni . Me napadaji vetsinou jen blbosti a tohle ne. ! Tak se vylecime alespon spolu. 🙂 -iv-