tedrazice

Proč mně nejde skrýt složka? (W7-vlastnosti-obecné-atributy)? Kde dělám chybu?

Odpovědi
Emefej

Win neznám, ale možná to souvisí s přístupovými právy. V jaké roli se přihlašuješ do systému?

wendyX

Pro skrytí složky/souboru ve Win7 zkuste tento postup:

  1. na vybranou složku klepněte pravým TM, zvolte ‚Vlastnosti‘, na

kartě ‚Obecné‘- v části ‚Atributy‘ zaškrtněte atribut ‚Skrytý‘- a

potvrďte (vlevo dole) – OK. Složka/soubor zmizí (je skryta).

  1. pokud nezmizí- je třeba správně nastavit ne/viditelnost položek v

Průzkumníku Windows. Proto >

  1. v otevřeném Průzkumníku -nahoře v nabídkovém pruhu- klikněte

zcela vlevo na pol. ‚Uspořádat‘ a v otevřené nabídce klikněte na
volbu ‚Možnosti složky a hledání‘.

  1. otevře se okno ‚Možnosti složky‘
  2. zde klikněte na kartu ‚Zobrazení‘ (=prostřední karta) a po jejím

zobrazení odrolujte dolů- asi do poloviny- až se objeví tato
dvojřádková nabídka (viz http://letecka­posta.cz/912406878 )

  • Nezobrazovat skryté soubory, složky nebo jednotky
  • Zobrazovat skryté soubory, složky a jednotky

    ( na obrázku označeno ŽLUTĚ!)

    Z těchto dvou možnostní je DEFAULTNĚ nastavena volba

‚Nezobrazovat skryté soubory......‘ Je ale možné, že ve vašem
případě je naopak navolena možnost ‚Zobrazovat skryté
soubory......‘- a v tom případě i když byly provedeny operace podle
bodů 1 + 2 pro skrytí – zůstane položka viditelná, protože je to tak
navoleno! Náprava je pak jednoduchá- přeznačíte volbu na

‚Nezobrazovat skryté soubory‘ a potvrdíte OK. A to je vše!

P.S. Docela by mne zajímalo, zda moje predikce byla správná a vše
se takto podařilo… -dejte vědět třeba interní poštou, nebo přes
diskuzi.
_._._._._._

P.S.2

  • přiložený orientační obrázek bude na serveru <leteckaposta.cz> dostupný cca do 25.1.16 – potom bude automaticky smazán!