akirka

Proč mě bolí zuby při dietě?

Dobrý den,chtěla bych se zeptat už poněkolikate zacinam drzet dietu,bohuzel vetsinou nezdarne:(ale můj dotaz zni jestli je normání že me vzdy u diety bolí zuby a také je mi zima.k zubaři samozrejme chodím pravidelne a vse mam v poradku,proste jakmile zacnu drzet dietu zacnou me bolet zuby.děkuji za odpoved s pozdravem akirka

Nejlepší odpověď
Berušinka

Žádnou dietu nedrž. Akorát si tím zníčíš tělo, které asi nemá potřebné živiny, proto můžou zuby bolet.
Zkus se trochu víc hýbat a nechoď do „mekáče“ =)

Další odpovědi
hanulka11

To co mylíš, že ti udělá dobře /tzv. tvoje dieta nemusí se líbit tvému tělu a protestuje…kdyby bylo v pohodě neměla bys takové problémy/
O dietě bych se poradila s lékařem nebo nějakým poradcem na výživu…rozhodně ti ušije dietu jen pro tvé tělo, které ji bude dobře snášet.

venkovan

Dietám nerozumím, mne zuby bolí hlavně při opaku. Ale jestli je při dietě zima, asi bych zvolil jinou. Vůbec dietu dělat pod odborným dohledem, protože mnoho těch „doporučených“ známými a médii je víc cesta ke zničení zdraví.
První by mělo být zhodnotit genetické předpoklady postavy a ne touhu po modelové postavě.

Michal Kole

asi přestáváte něco jíst co zuby potřebují.

Damiana

Na slovní spojení: Držím dietu, už jsem alergická. Proč někdo nezmění životní styl? Hladovění vydržíte chvilku a tělo se dostane do stresu, který má špatné následky na zdraví. Zuby vás bolí proto, že málo jíte, tudíž méně koušete, máte nedostatek bílkovin, nebo naopak si „předepíšete“ nějaké tvrdé potraviny. Zima vám je, protože tělo nemá dostatek energie. Ono také držet dietu v tomto roční období, kdy má tělo větší nároky na výtop je nesmysl, stačí se víc hýbat, zapotit se, ale teď stejně spalujete rychleji. Stačí si pamatovat zásadu: Jezte na co máte chuť, jen omezte velikost porce! Nejezte hotovky ani polotovary. Nehltejte, jídlo si krásně naservírujte a vychutnejte. Za „prohřešek“ se netresujte. Přestaňte stresovat tělo i mysl, a nemyslete zarputile na hubnutí. Půjde to sice pomaleji, ale když si zvyknete, nehrozí vám Jo-Jo efekt.