zjentek

Proč máme z dárků zpravidla větší radost, než když si tutéž věc koupíme sami?

Proč máme z dárků zpravidla větší radost, než z téže věci, pořízené námi samotnými?

Nejlepší odpověď
ivzez

Protože na nás někdo myslel, chtěl nám udělat radost.

Další odpovědi
Drap

Je to z toho důvodu, že zapracují emoce.

Mc Merkurion

… no protože jsme to nemuseli kupovat (kolikrát bychom si takovou blbost ani nekoupili >>> škoda peněz, řekli bychom) …

Kepler

Velmi mě potěší, že někdo byl tak pozorný a věděl po čem toužím. Že se zkrátka trefil. Takový dárek od srdce potěší daleko víc. Nebudu ale ze sebe dělat idealistu, samozřejmě mě potěší i to, že si ho nemusím koupit za své peníze. 🙂

Chinchilla

Ja mam vetsinou radost vic z veci co si koupim nebo vyrobim sam 🙂.
Jednak ze jsem si na ne vydelal a za druhe vetsinou si plnim prani, ktere jsem dlouho mel. Vetsinou se nestava, ze by me druzi znali tak dobre, ze by vedeli co mi opravdu udela radost na druhou stranu uz jsem parkrat dostal par milych darku, ktere me potesili a ani nemuseli stat moc penez … u darku od ostanich lidi si cenim toho faktu ze si vubec vzpomeli mi dat nejaky darek … nejcenejsi jsou pro me rucne delane veci nebo vtipne venovani… na kterych clovek nechal kus casu nebo svoji invence. Z darku co vam ostatni lide venuji je i videt jak vas a vase potreby vnimaji. Ale musim rict ze skoro vzdy je to prijemne prekvapeni … az na spatnou slivovici co nam kdysi kamos nabidl na Silvestra od jejich firemniho dluznika a potom nam z ni bylo vsem spatne 🙂