Rohlik

Proč máme v zubech nervy?

K čemu nám jsou v zubech nervy, které jsou citlivé na chlad a teplo. Nemohla to příroda udělat jinak? I zvířata mají v zubech nervy, stejně jako lidi?
Vím, že zuby díky tomu nejsou mrtvé. Já bych bral, aby mi vyrostly druhé zuby do plné velikosti a pak mi nervy odumřeli.

Nejlepší odpověď
annas

Proč? Je zbytečné se takto ptát. Příroda to tak zařídila, tak to je. Jedině si dát vytrhat všechny zuby, nosit vyndávací „klapačky“, pak byste srovnal, jaký je v tom rozdíl.

Stejně jako ostatní důležité orgány zuby mají nervy na vnímání chladu, tepla, sladkého, tvrdého atd. Tyto pocity vám umožňuji zuby chránit. Nervová vlákna spojují vnitřek zubu s kostí, žvýkacími svaly, vlastně až s mozkem.

Když byste kousl do něčeho tvrdého, necítil byste to, zub by se vám třeba zlomil, kus odštíplo atd.

Další odpovědi
Drap

Příroda by mohla udělat mnoho věcí jinak a neudělala. Pro nemáme třeba 4 ruce, stihl bys tak více práce.

da ny

Každému člověku narostou tzv. druhé zuby......
Až budeš žralokem, porostou ti i třetí zuby ;)
Nerv „zdravého“ zubu nebývá citlivý na teplo a chlad…
Krásná odpověď annas naznačuje nesmyslnost otázky......

Diskuze k této otázce byla zrušena administrátorem.