maka

Proč máme už několik let stejného prezidenta?

Václava Klause nevíte ??? napište prosím

Nejlepší odpověď
annas

Prezident se volí na dobu 5 let a může být podle Ústavy zvolen maximálně 2× za sebou. Tak tomu je i u prezidenta V. Klause a bylo i u V. Havla. V. Havel byl posledním prezidentem Československa a po vzniku ČR byl prezidentem po 2 volební období – 1993 – 2003.
.
Doplňuji:
Prezidenta zvolil Parlament, a to 2× za sebou.

Další odpovědi
Miroslavst

Václav Havel byl zvolen vícekrát a důvod byl jednoduchý. První volba byla za ČSSR a protože pak se změnil stát na ČR mohl být zvolen opět.Tudíž byl zvolen více jak 2× za sebou.

panenka

prezidenta volijou na 5 let pokud ho znovu ustava zvolí může být zvolen znovu tudiž po druhé na potřetí se volí už někdo jiný

LuciJe

Protože byl pro daná volební období zvolen.

Džanička

To je přece jednoduché,protože byl znova zvolen na prezidenta.

HerbiG

Prezidenta voli parlament.
Prezident muze vladnout max.10 let,min­.5 let,takze parlament voli prezidenta 1× za 5 let