independent

Proč máme Ježíška jen my?

Nejlepší odpověď
annas

1. Proč dárky nosí Ježíšek? Podrobnou odpověď najdete v archivu.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-rika-ze-darky-nosi-jezisek

--
2. Jak je to s rozdáváním dárků v Evropě?

Nejen u nás, ale i na Slovensku nosí dárky Ježíšek. V převážně katolických regionech Německa, Rakouska, Švýcarska i Lichtenštejnska však obdarovává Christkind, tedy Ježíšek nebo Jezulátko, kterého nikdy nikdo neviděl. Také v Maďarsku, částečně i v Portugalsku.

Jedinou ženou, která v Evropě nosí dárky, je italská ošklivá a stará čarodějnice Befana, která 6. ledna hodným dětem dává dárky a zlobivým pytel popela. Zpravidla si ale Italové rozdávají dárky i 25. prosince, které nosí Babbo Natale, tedy obdoba Santa Clause, nebo Gesù Bambino, Ježíšek.

V sousedním Německu a Rakousku nosí dárky Weihnachtsmann, který se podobá svatému Mikuláši nebo Santa Clausovi.

Více si můžete přečíst v odkazu

Zdroj: http://domaci­.eurozpravy.cz/zi­vot/20136-kdo-nosi-evropanum-darky-jezisek-santa-claus-nebo-carodejnice/

Dárky tedy Ježíšek nerozdává jen u nás, ale i jinde. Podle tradice se v dalších uvedených zemích jmenuje jinak.

Další odpovědi
anonym

Dárky by klidně mohl na bodlinkách nosit i ježeček 🙂 Bylo by to možná i smysluplnější. Každý to holt má jak chce i podle toho čemu eventuálně musí věřit aby příliš nevyčuhoval ze svého nejbližšího okolí.

independent

V polsku nosí dárky Sv. Mikuláš a v Rusku děda mráz