Lucy13

Proč máme finančně pomáhat drogově závislým?

Nebo, spíš vůbec proč jim máme pomáhat, když do toho spadli sami?

Nejlepší odpověď
M.

Podobných otázek je dost. Něco jako – proč vlastně máme my přispívat politikům do platů, když pro nás taky nic nedělají, právě naopak? :)

Další odpovědi
Efchen

Lidé když mají nějaké psychické (nebo jiné) potíže,občas se stane to,že spadnou do nějaké závislosti. Ať už na drogách,alkoho­lu,kafi nebo sladkém. Všechno to je ale proto,že nemají člověka,který jim s problémem pomůže,na kterého se můžou spolehnout. Jsou na daný problém sami, tak si pomáhají drogou. Myslím,že pokud tím trpí někdo váš blízký,je to i vaše vina. To že někdo mlčí,ještě neznamená,že nemá co říci a že když už je někdo hodně závislý,chová se třeba hrubě. To už k tomu patří,ale pořád jsou to jen lidé,kteří si zlauží druhou šanci.
Nejsou to žádní vrazi,jen lidé,co neumí řešit problémy…

ratava

Protože nikdy nevíte, kdy nějakou pomoc budete potřebovat vy sama…

Michal Kole

Dávat jím peníze na drogy rozhodně ne, spíš jím zaplatit nějakou odvykačku a komunitní péči a nějaké „zájmové“ aktivity – třeba pozorování plavajících žen na bazénu, aby viděli, že bez drog jde také žít a měli motivaci se zpět zařadit do společnosti a hlavně vytrvali abstinovat.

Ono to je běh na dlouhou trať a je potřeba tolerance a trpělivost na obou stranách barikády.

anonym

Ti kteří jim nechtějí pomáhat k tomu nikdo nenutí. Sama se znažím pomáhat zvířatům i finančně, ale zcela dobrovolně.
Doplňuji:
Nikdy jsem drogy nebrala a ani nebyla na ničem závislá. Ovšem o problematice závislosti se zajímám již od školních let – ačkoliv v posledních letech tak nějak méně.

Tom20

Já myslím,že si každý zaslouží pomoct,i když na druhou stranu s váma musim souhlasit.

venkovan

A proč ne. Nikdo neví dne ani hodinxy kdy bude podobnou solidaritu potřebovat.
Nicméně jsem pro jednou a dost.
Horší ale je co s těmi co už poduhé a společnosti škodí krádežemi apod., a přitom nejsou podle našeho práva na zavření.