e1232851@trb

Proč máme chuť třeba na nějakou sladkost?

Nejlepší odpověď
pusinka50

Pokud nejde o klasické pravidelné přežírané konzumenty sladkostí, tak je to tak, jak píše gecco. U občasných velkých chutí na sladké toto ukazuje na momentální vyčerpání organismu a tělo si řekne o cukr na doplnění své energie, jako pomoc od únavy. Přečti si něco o tom, jak funguje slinivka ohledně náhlého zvýšení či snížení hladiny cukru v krvi, na netu je toho spousta

Další odpovědi
da ny

Koho honí mlsná, může mít nedostatekněkterých základních živin. Třeba bílkovin! Nedostatek minerálů!
Doháníme konzumací (i nadměrnou) sacharidů :(.
Roli hraje psychika: stres, citové strádání, konflikty, nedostatek lásky a pocitu bezpečí = „chybí něco sladkého“ ;).
Také nuda a nedostatek spánku. Pracovní přetížení…

K čokoládě…
Čokoláda obsahuje látky, které povzbuzují náladu jako ‚serotonin‘, kofein a theobromin. Působí i proti stresu díky obsahu magnesia a kalia.
Kvalitní, tedy hořká čokoláda je zdravá, aby tělo obdrželo dostatek těchto látek, museli bychomvšak baštit „vagony“ čokolády :D

gecco

Může jít o reflex…
Ale spíše je na ´vině´ pokles hladiny cukru v krvi (hlad, únava).
😉

lota

U mě je to asi nějaká vrozená úchylka.:-))

lexx

tak například, čokoláda obsahuje endorfin a tělo si o něj řekne