Avatar uživatele
dnb

Proč mám v bytě pavouky?

Co mají pavouci tak rádi na mém bytu? V jiných bytech kde jsem byl např. na návštěvě jsem neviděl ani jednoho. Stále je odhazuji ven (zabíjet je nechci, říká se, že přinášejí štěstí), pavučiny imrvére vymetám smetákem. Jeden pavouk by mi nevadil, ale dnes jsem jich napočítal 5. Bydlím v rodinném domě. Jak se jich zbavit už vím, spíš mě jen zajímá, proč v jednom bytě jsou a ve druhém ne.
Doplňuji:
Tak že by mě pavouci kously, toho se fakt nebojím, často si jednoho chytím a nechám si ho lézt po ruce, než ho „vyhodím“ oknem. Kdyby nedělali ty pavučiny, tak bych si jich snad ani nevšiml. Často se ale objeví třeba ve skříni, kde mají tmu, nebo v nějaké vitrýně. Dokonce se jim líbí např. i v hrnku. Jinak z těmi rohy místnosti se článek neplete, to můžu potvrdit. Prachu mám v bytě také minimum, to by odpovídalo. Že bych ale měl nějak extra čisto, to se říct nedá. Na úklid moc nejsem. Dobrá tak jsem se dozvěděl pravděpodobnou příčinu, děkuji za odpověď a přiložený odkaz.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: dnb

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 3522 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Možná máte v bytě až moc čisto ! 🙂 Ačkoliv se pavučiny spojují se špínou, pavouci mají rádi čisto. Většině druhů vadí prach, proto se pavouci vyskytují méně na zaprášených zdech rušných ulic. Naopak nově vybílené zdi se jim zamlouvají.

Zdroj: http://hobby.id­nes.cz/pavouky-z-domu-nevypudite-nove-druhy-dovedou-i-bolestive-kousnout-1p1-/hobby-domov.aspx?c=A090907­_211056_hobby-domov_mot

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
beer

Jen doplnění k odkazu marci1 – obrázek pavouka (snad ve vaně) s výpustí a textem ‚Pavouci vlezou do domu všemi otvory‘ je zavádějící, poněvadž právě tímto otvorem se pavouci do bytu NIKDY NEDOSTANOU, jde jen o mýtus. Ve vaně najdeme pavouky častěji proto, že pokud tam při šmejdění spadnou, nemohou po velmi hladkých stěnách vylézt zpět ))

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

co takhle jejich přístupový cesty ..jsou všude stejný? Třeba otevřený plastový okno ..nebo zavřený starý dřevěný okno ..a tak

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kamilovo

Taky mi do bytu lezou pavouci, obzvlášť teď před zimou. Na http://bydleni­ii.cz/jak-se-zbavit-pavouku-v-byte/ jsem se dočetl, že pavoků se dá nejlépe zbavit pomocí octu, takže přemýšlím, že zkusím to. Vím, že se do bytu dostávají skrze otevřená okna, ale větrat prostě musím…

před 1607 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dnb

zjentek: Nejčastěji mám otevřené „ventylačky“, jiný otvor neexistuje, tedy alespoň u mě. I přístupové dveře jsou dobře izolované. To je jediná cesta, kudy mohou přijít.

před 3522 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
iceT

vitrína,venti­lačka…pavouci kousli(ti pavouci-podle vzoru páni):-)

před 3522 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek