Avatar uživatele
Aaron

Proč mám takový odpor k hodným lidem?

Začnu takto: každý téměř zná pohádku o Popelce. Upřímně, mě vždycky lezla krkem ta její správňácká povaha, sebejistota a naprostá milost. Chci tim říct, že jsem fandil dokonce záporačkám, aby jí dali pořádnou čočku. Takhle to je v realitě:

Nikomu cíleně neubližuju, ale nemyslim si o sobě, že jsem hodný. Jsem dost sobecký. Umim být hodný. Chovat se slušně a přátelsky, ale když je někdo v každé okolnosti takovej, už se mi to protiví. Neustále vysmátý, pořád nad věcí. Více sympatický mi jsou lidi, co si třeba prošli peklem a určitým způsobem je to ovlivnilo, jen jsou na první pohled prostě .. nepřátelský, odtažitý. Fandim anti-hrdinství, nemám rád úplně hodnou stranu,ale ani zlou. Prostě ten střed mezi tim.

Proč si myslíte, že tomu tak je?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? MichaelOffic, Czechball před 2353 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ten který je

Řekl bych že máš v hlavě zmatek a hledáš zatím sám sebe.Vše se ustálí až puberta odejde.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Czechball

Řekl bych, že to je něco jako opak syndromu Rychlých Šípů. Prostě frustrace nad tím, že dobro vždy vyhraje, někdy i z nesmyslných důvodů. Je to třeba jako sledovat Toma a Jerryho. Hlavní pointa je v tom, že kocour šikanuje myš, ale přitom je to přesně naopak a každý si přeje toho parchanta Jerryho dopadnout a pořádně s ním vytřít chodník. Taky mě takové věci iritujou, ale asi bych o sobě neřekl, že nemám rád hodné lidi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alred

Tomu se říká Housův syndrom, podle toho seriálového blba.
Byl natolik nepřátelský k okolí, že ho pozitivní a dobrácké chování iritovalo, toužil dokázat, že jde jen o pózu, že uvnitř je takový člověk stejně zahořklý a nenávistný jako on sám. Pokud se s ale nějakou nefalšovanou šlechetností sem tam setkal, úplně ho to odzbrojilo.
Většinou tyhle zlé postoje pramení z nějakého pocitu zklamání, a vyústí většinou v zesměšňování a napadání těch, kteří v dobro ještě věří, a podle toho se chovají. Protože zahořklík už to nedokáže, takové projevy v něm probouzejí zlost.

Upravil/a: Alred

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek