Maky03072000

Proč mám sádru, když jsem si vykloubila prsty?

Ahoj všichni.
Ve středu ráno o tělesné výchově jsme hráli volejbal. Špatně jsem odehrála míč do sítě a prostě jsem si špatně vykloubila prsteníček, kamarád mi ho hnedka nahodil. Asi za půl hodky mi to začalo natekat, tak jsem jela na pohotovost. Tam mi zrengenovali (nemám to ani nalomeny) a dali mi to do sádry. Nevíte, proč? Já myslela, že se sádra dává, kdybych si to zlomila

Nejlepší odpověď
Drap

Sádra neléčí ani zlomeniny. Máš ji tam jen proto, aby vykloubený prst byl zafixován a vše se mohlo dobře zhojit.

Další odpovědi
Lamalam

Lékař na pohotovosti o tom zřejmě ví víc než ty. Důvěřuj mu.

Dochy

Dotaz na lékaře. Na jak dlouho to máš? Tipnul bych, že je to proto aby to bylo v klidu a mělo čas se zahojit. Opravdu sádru? Tu u jsem neviděl ani nepamatuju. I na zlomeniny dávaj teď většinou ortézy…

Muffz

Nemáš to spíš ve dlaze? Do sádry se dávají dlouhodobější zranění. Pokud ti to začalo natékat, tak to není úplně v pořádku, a i proto doktor zvolil fixaci, aby se vše dalo dohromady a neměla jsi s tím problém v budoucnu. Já jak byl malý a měl zlomený kotník, tak mě samozřejmě nebavilo sádru někam tahat, tak jsem si ji sundal předčasně a mám s tím kotníkem problémy doteď.