Avatar uživatele
Maky03072000

Proč mám sádru, když jsem si vykloubila prsty?

Ahoj všichni.
Ve středu ráno o tělesné výchově jsme hráli volejbal. Špatně jsem odehrála míč do sítě a prostě jsem si špatně vykloubila prsteníček, kamarád mi ho hnedka nahodil. Asi za půl hodky mi to začalo natekat, tak jsem jela na pohotovost. Tam mi zrengenovali (nemám to ani nalomeny) a dali mi to do sádry. Nevíte, proč? Já myslela, že se sádra dává, kdybych si to zlomila

Zajímavá 0 před 2194 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Sádra neléčí ani zlomeniny. Máš ji tam jen proto, aby vykloubený prst byl zafixován a vše se mohlo dobře zhojit.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lamalam

Lékař na pohotovosti o tom zřejmě ví víc než ty. Důvěřuj mu.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Dotaz na lékaře. Na jak dlouho to máš? Tipnul bych, že je to proto aby to bylo v klidu a mělo čas se zahojit. Opravdu sádru? Tu u jsem neviděl ani nepamatuju. I na zlomeniny dávaj teď většinou ortézy…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Muffz

Nemáš to spíš ve dlaze? Do sádry se dávají dlouhodobější zranění. Pokud ti to začalo natékat, tak to není úplně v pořádku, a i proto doktor zvolil fixaci, aby se vše dalo dohromady a neměla jsi s tím problém v budoucnu. Já jak byl malý a měl zlomený kotník, tak mě samozřejmě nebavilo sádru někam tahat, tak jsem si ji sundal předčasně a mám s tím kotníkem problémy doteď.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek