Naty777

Proč mají zrzavci pihy na obličeji?

Ahoj nevíte proč mají pihy na obličeji ty, kteří mají zrzaví vlasy?

Nejlepší odpověď
annas

Rudé vlasy jsou nejvzácnější přírodní barva vlasů u lidí. Neopálená kůže spojená s červenými vlasy, může být výhodná v severních klimatech, kde je sluneční světlovzácné. Studie Bodmer a Cavalli-Sforza (1976) předpokládal, že světlejší pigmentace kůže zabraňuje křivici v chladnějších klimatech podporou vyšší úrovně vitamínu D tvorbou a zároveň umožňuje individuální udržet teplo lépe než někdo s tmavší barvou pleti
.
Zrzaví mají málo melaninu., který je potřebný k tomu, aby se UV zářením nepoškodila DNA, proto vznikají pihy., pleť je citlivá.
.
Studie ukázaly, že červené vlasy snižují schopnost opalování, jde o zvýšenou citlivost na UV záření.

http://en.wiki­pedia.org/wiki/Red_ha­ir

Jak vznikají pihy?
Je všeobecně známo, že více pihovatých tváří můžeme vidět v létě. To proto, že piha vzniká tak, že buňky melanocyty vlivem slunečního záření produkují hnědý pigment, takzvaný melanin. Za tento proces je zodpovědný buněčný protein, melanokortinový receptor na melanocytech zvaný MCR1.Tvorba pih přitom závisí na tom, kolik máte pigmentového barviva melaninu. Čím méně ho daný člověk má, tím je jeho pleť citlivější.

Podle odborníků však pihy nenaskakují jen při slunění. Jejich počet se zvyšuje také s rostoucím věkem a má se za to, že zřejmě i následkem nevhodného stravování. Jste-li sami pihovatí, připravte se rovněž na to, že po prvním slunečném dni budou mít tečkované nosy i vaše děti.

http://vtm.e15­.cz/clanek/jak-vznikaji-pihy

Další odpovědi
Braník

používejte našeptávač
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-mozny-aby-cinan-vetnamec-mel-pihy-na-obliceji