annas

Proč mají ženy jiný pohled na pořádek než muži?

Patří muži hadr, smeták, nebo kladivo? Vyrovnané komínky ve skříni či svršky na zemi? Jsou ženy pořádnější?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Myslím, že nezáleží na pohlaví – u nás dělá práci kdo zrovna je doma , nerozlišujeme na mužské a ženské práce .
Ale ve skříněi to je jiná kapitola, to není prý za dveřmi vidět . Takže ten" pořádek" dělám a manžel pak prý nemůže nic najít.

A o pořádku , některé ženy jsou pěkné šmudly takže neodpovím na poslední otázku na 100%

Další odpovědi
baghira

Protože jsou z Venuše, zatímco muži jsou z Marsu :D

Nemyslím, že by ženy byli pořádnější. Akorát, jak správně píšeš, mají na to jiný pohled.

Deli

Jsem zastánkyní modelu – muž zajišťuje obživu, žena teplo rodinného krbu. Snažím se vždy obstarat doma úklid sama, ale také nejsem jen v domácnosti, takže přeci jen občas dám manželovi do ruky vařečku – a jdu za svou prací či koníčky.
Že jsou ženy pořádnější, to nepotvrdím. Můj manžel sice věci neuklízí, ale upouští a odkládá a bordelu si všimne až když nemám několik dnů čas doma pořádně uklidit.
Zato můj švagr, ten by rád měl prosklené skříně, aby byly vidět ty jeho vzorné komínky, a švagrovou prohání, aby bylo doma vzorně uklizeno. (A to ona rozhodně není šmudla.)

kropitko

Vzhledem k počtu dětí jsem se vyrovnala s tím, že doma nebude nikdy pořádně na klizeno, to bych je musela umlátit a nebo ze sebe nechat sedřít kůži. Dokonce jsem si zvykla na svůj kontrolovaný bordel. Hlavně, že vím, kde co mám a nemusím to hledat. V účtech a papírech je to to samé, na rozdíl od mého muže, které si své písemnosti pečlivě třídí,,já v tom mám opět kontrolovaný bordel, na rozdíl od něho já to najdu, on kolikrát ani ne, jak si to pečlivě někam zařadil.
Takže ano náhled na pořádek mám jiny, ale asi ne tak jak jste myslela,,:-D

Hadry háže po zemi a čeká až je seberu, kladivo a veškeré nářadí sbírám po zahradě pravidelně, když ho pustím do kuchyně, tak mám pak co dělat celé odpoledne. Z toho důvodu, si raději vše dělám sama, ušetří mi to čas, práci a hlavně nervy,,když to zvládnu sama, tak ať raději nic nedělá, max mi může pomoci(pod dohledem) jestli chce,,,no on je vlastně chlap, že?? 😁

kenyrts

Nikdy jsem se nestyděl zato,že dělám doma i „ženské práce“.Už kdysi dávno jsem zde napsal,že razím heslo,„když můžeme být dva na milování,tak tedy taky na domácnost a vše co obnáší“.