ANJELIK97

Proč mají vysocí lidé hluboký hlas?

no jen se ptám ze zajímavosti :D :D mají delší hrtan? :D
Doplňuji:
Myslím tím lidi 210+

Nejlepší odpověď
annas

Jakou výšku musí mít člověk podle vás, abyste ho považovala za vysokého.? Výška se měří vzhledem k něčemu či k někomu, takže je relativní. Třeba metrový jedinec je vysoký vzhledem ke květině.

Jinak to není pravidlo, že tělesná výška ovlivňovuje výšku hlasu. Třeba Karel Gott – tenorista. Üvádí, že měří stejně jako Vondráčková, tj. 172. cm. Osobně muže s touto výškou nepovažuji za vysokého.

Znala jsem člověka s vysokým písklavým hlasem, který má rovněž tak kolem 175 cm.

Další odpovědi
led

„U vysokého človeka musí vzduch prejsť väčšiu vzdialenosť, ako u malého, rozumej nízkeho, čím sa jeho hodnota – sila zníži a nedodáva potrebnú silu vyšším frekvenciám hlasiviek.“
Teraz len dúfam, že ste mi definíciu nezhtli…
V skutočnosti to nezáleží ani tak od fyzickej výšky ako fyziologických vlastností.
Citujem:
„Základní vlastnosti lidského hlasu jsou dány fyziologií hlasového ústrojí. Význam má především délka hlasivek (u žen se udává pro soprán 14–19 mm, u mužů pro bas 24–25 mm); čím jsou hlasivky kratší, tím rychleji kmitají a běžný mluvní hlas je vyšší. Obvyklá výška hlasu jedince vychází z těchto anatomických předpokladů.“
http://is.muni­.cz/elportal/es­tud/ff/js08/fo­netika/ucebni­ce/ch05s02s02­.html
http://www.la­musica.sk/fyzi­ologia-hlasu

Drap

Všichni vysocí určitě hluboký hlas nemají.

www

Muži, cituji: ‚..s hlubším hlasem souvisí vyšší hladina
testosteronu..‘
Protože jsou zdrávi, také více v některých případech rostou.
Více ve zdroji.

Zdroj: www.rozhlas.cz/le­onardo/zpravy/_zpra­va/383559