bolak

Proč mají všechny internetové lékárny zavedeno, že cena za dopravu nebude účtována, pokud cena nákupu překročí 3.000,–

Proč maj všichni stanovenou přesně tadytu sumu > 3.000 Kč < to je nějak daný zákonem o zdravotnictví nebo proč?

Tím „všechny“ myslím asi 15 lékáren, které jsem zatím projel. Náhoda to asi nebude, ne, když to mělo 15 z 15 zkontro­lovaných?

Nejlepší odpověď
Drap

Tak zřejmě mají mezi sebou nepsanou dohodu.

Další odpovědi
marci1

Třeba to odkoukaly jedna od druhé.

MK44

Jde o formu množstevní slevy. I na ni se vztahují tržní mechanismy. Chci, abyste utratil u mně, tak Vám ji poskytnu. Do míry, která se mi rentuje. Konkurent si toho všimne a přizpůsobí se, pokud mu to náklady dovolí, aby Vás přetáhl k sobě. Zároveň oba dva (všech 15) na Vás chceme vydělat co nejvíc.
To samozřejmě nevylučuje, že jde o nějakou přímou „kartelovou dohodu“. Ale to by jim musel někdo dokázat.

bolak

No né, víte co, mě je divný že mají všichni na korunu přesně 3.000,– ani o korunu víc, ani o korunu míň.