Válek Petr

Proč mají v úmyslu zemědělci zdražovat svoje produkty, když jim ztráty kompenzují dotace za špatnou úrodu?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… a co takhle zdroj by nebyl ??? zemědělci údajně zdražují furt, ale je vcelku zajímavé, že výkupní ceny jsou stejné jako před revolucí, takže se zeptej na někoho jiného, toto se mi jeví jako pomluva … je to jako s máslem před vánoci, ale před vánoci se snižovala čirou náhodou výkupní cena mléka z důvodu přebytku na trhu, takže prosím, zpracovatelé a prodejci (nejen řetězce) zdražují … někteří zemědělci prý v důsledku nedostatku krmiva způsobeným suchem budou muset prodávat dobytek >>> už nyní se snižuje (opět) výkupní cena …

Další odpovědi
Kepler

Ztráty jsou 11 mld., kompenzace zřejmě jen 2 mld.

dudu

Z případného zdražení produktů budou tradičně profitovat zpracovatelé a hlavně prodejci. Mimochodem, pro naše zemědělce /zdá se/ je nyní balík dotací důležitější než nějaké výkyvy ve výnosech. V tomto oboru podnikání vždy existovala značná rizika, ovšem poslední dobou mají smůlu, že se k jejich klasickým nepřátelům /jaro, léto atd./ přidaly ještě sucho a mokro. Nebo snad sklízejí co zaseli, když léta patřičně neošetřovali to nejdůležitější a sice pastviny a ornou půdu.

Edison

Dvě věci: 1. Kompenzace jsou tak sotva na přežití. Zdaleka nepokrývají 100% ztrát. 2. I to mi přijde příliš. Je to podnikání jako každé jiné. Ve kterém jiném oboru stát z rozpočtu kompenzuje ztráty z podnikání? Vlastně jo… někdy… banky, hornictví, těžký průmysl… Jen ne tak otevřeně.

dubraro

Protože se domnívají, že jim to někdo zaplatí.

autacek

Protože jsou nenažraní a je-li příležitost, zdraží. Pochopitelně pokud by se jednalo o produkty zbytné, zdražit by si nedovolili.

Mc Merkurion

… kdy se už konečně naučíte (tazatelé) udávat u hoaxů. poplašnech zpráv, pomluva jinejch nesmyslů zdroj … já neznám vaši sousedku, abych věděl, která bába to po vídala !!!
… !!! …
… !!! …