starasst

Proč mají v O2 aréně tak špatnou akustiku?

Byla jsem tam dvakrát na koncertě a musím říct, že to bylo fakt hrozné…

Odpovědi
led

Kvalita zvuku v sále nie je závislá len na samotnej akustike, ale aj na výbere audiotechniky, kvalite zvukára a charaktere samotného hudobného prejavu.
Dosť často sa presadzuje zvýraznenie basov, čo ale nemusí vždy podporiť kvalitu a myšlienku hudby, vzhľadom na akustické vlastnosti sály…
Ano, pri basoch naozaj cítite tú hudbu, chvenie celého tela, ste nadšení z toho. Ale…
Mnohí si neuvedomujete, že tras konštrukcií a chvenie tela, nie je celá hudba, je to len rytmus hudby vnímaný telom. Hudbu musíte vnímať všetkými zmyslami, cítiť aj jej tóny, melódiu, srdcom objaviť jej myšlienku, skrytú v hudobnom prejave. A to už závisí aj od súčtu kvality umelcov a techniky (kde spadá aj samotný priestor). Každá chyba sa znásobuje a znižuje úroveň zážitku.
K tomu patrí aj vhodné osvetlenie priestoru. Kvalita techniky a mihotanie svetiel nie je všetko, dôležitejšie je správne a vhodne zakomponovať spoluprácu svetelného a akustického prejavu do myšlienky a melódie samotnej hudby.
Jednoducho technika v hudbe a technika produkcie hudby nie sú všemocné a nie je všetko hudba, ak ju necítite svojimi citmi, nehmotným vedomím a srdcom. necítite jej myšlienku. Nie vždy je na vine technické zariadenie, ale môže byť chyba v pochopení zmyslu podania hudby a jej vplyvu na súčasný život poslucháča.
PS.
Berte to prosím, ako môj subjektívny názor po aktívnej činnosti aj v oblasti hudby už od čias malej Kudriavky
(od roku 1957 známej ako Lajka https://sk.wi­kipedia.org/wi­ki/Lajka ).

elkon

Na to stačí jednoduchá odpověď, protože ten objekt je postaven v první řadě pro sportovní akce, až následně se nastavuje zvukové pokrytí pro akce kulturní. A to nemusí být vždy úplně stoprocentní.

da ny

Nemohu posoudit. Nebyla jsem tam už nějaký čas.
Tady na Vaši otázku těžko někdo přesně odpoví.

Zhoršený poslech nemusí být kvůli špatné akustice!!! Kvalita, nastavení aparatury, zvukař atd. Živý koncert nikdy nebude takový, jako poslech z rádia, Tv, internetu, CD, gramofonové desky. Je horší….
Úprava akustiky sálu A v O2 universu přináší čistší a kvalitnější zvuk
10. října 2022
„Akustické vlastnosti sálu A O2 universa tak nyní odpovídají těm nejmodernějším požadavkům na akustiku a vysoce splňují poslechové parametry multifunkčního komplexu. „
Co Vy na to? Nejste s akustikou spokojená?
„V hlavním sále A od otevření O2 universa v září 2019 hrály už desítky interpretů, jako např. Kabát, Ewa Farna, Lindsey Stirling, Herbie Hancock, Dymytry, Jarek Nohavica, Beth Hart, Jelen, ale i Beethovenova 9. symfonie. V nejbližších měsících se zde diváci dočkají dalších špičkových umělců, jako jsou ZAZ, Lenny, Volbeat, Placebo, Alter Bridge nebo Arakain.“
https://www.o2u­niversum.cz/u­prava-akustiky-salu-a-v-o2-universu-prinasi-cistsi-a-kvalitnejsi-zvuk/
Nebuďte lenivá. Naučte se pracovat s internetem, vyhledávat informace sama. Nebudete muset pokládat „zbytečné otázky“. 😉

Michálek1245

V tomhle ohledu bohužel ta akustika nezáleží jenom na O2 (i když tam teda jako mají fakt velké rezervy). Ale ono když přijede kapela, tak má vlastního zvukaře, který má pocit, že to prostě urve a nějak se to udělá. Kapela má nějaké požadavky na hudbu. A jako O2 aréna není prostě hala dělaná na uřvané kapely.