Proč mají špičkoví profesionální boxeři tak málo zápasů?

Proč ti nejlepší boxeři boxují jen několikrát do roka (většinou jednou nebo dvakrát)? Třeba takový Vitali Klitschko boxoval vloni jediný zápas, přitom jako WBC šampión musí mít hromady vyzyvatelů.

Odpovědi
radulin01

Je to asi tím,že než se dají do kupy po předešlým mači,tak to chvilku trvá.A propos Ty by ses nechal zmlátit víckrát ročně???

petr83

Je to tím, že nemůže kdokoliv příjít a vyzvat šampiona. Nejdřív jsou zapasy mezi vyzivateli a ap teprve ten nejlepší si to může rozdat se šampionem. Vem si kdyby snim mohl boxovat kdokoliv, by ho zachvili utahali protoze by nemel ani cas si odpocnout pred dalsim zapasem.