kurec

Proč mají řidiči kamionu tak vysoké výplaty?

Někde jsem nejvíce asi viděl 50 tisíc čistého. Přitom při této práci se vůbec nevyužívá hlava(jako používá ale méně než někdo kdo třeba prodává nemovitosti). Asi hádám že největší negativa této práce bude samota celý týden v kabině + spaní v kabině.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Protože jich je nedostatek.

Další odpovědi
Justin1

Řidič kamionu má velkou odpovědnost. Před několika lety se psalo „Odpovědnost pilota, plat uklízečky“. Pokud už to neplatí, je to krok správným směrem.

led

Šoféri kamionov v plate majú okrem základného platu aj rôzne príplatky. Bez nich by bol na platovej úrovni kopáča kanálov. Kto vidí šoféra kamiónu ako robota krútiaceho volant je na veľkom omyle.
Šofér počas jazdy musí veľmi často bleskovo vyhodnocovať nebezpečnú situáciu na ceste a hlavne správne na ňu reagovať. Hovorí sa, že šofér musí predvídať aj myslenie iného účastníka cestnej dopravy a mať schopnosť zastaviť 20 a viac tonovú obludu v mihnutí oka na bezpečnú vzdialenosť od predpokladanej kolízie. O defekte počas jazdy plne naloženého kamiónu, alebo zimnej jazdy 2000km s rozbitým čelným sklom v krajinách východne od hraníc Slovenska (keď sa šofér bál zastaviť kvôli prepadu, skutočná udalosť) radšej nehovorím.

jáára

Padesát je moc? To je taková minimálka v tomhle řemesle…

alik360

Je jich málo.Trávíš hodně času v autě.Nemůžeš mít rodinu. Protože pořad jezdíš. Takže shrnutě máš málo času je to docela namáhaví určitě víc než realiťák.

JežíšKristus

Realiťák je dnes mrtvá nepotřebná profese. Řidič kamionu sice nemá odpovědnost, protože má pojištění, přesto ale musí dávat během jízdy dobrý pozor. 50 tisíc mají obyč lidi v kanclech, co za den udělají dva maily.

Deliminico

Některé profese jsou náročné na fyzičku, např. pracovník v cementárně, některé na psychiku, např. řidič kamionu, některé jsou nenáročné, např. realiťák.

Pokud někomu 50 tisíc závidíš, není velký problém se dostat do oboru a mít tyto peníze také.

plebs

Při práci se nepoužívá hlava kamion se řídí sám neb jak to pochopit

nyjono

Že je práce realitního makléře nenáročná?
To už nějaký čas neplatí. To bývalo.
A kdo tvrdí opak, neví vůbec vo co go.

Justin1

jáára: To mi připomíná jeden údajný dialog nějaké paní se šmejdem na předváděcí akci:

  • Za tohle vy berete padesát tisíc měsíčně?
  • Paní, za padesát tisíc měsíčně bych ani nevstal z postele.