zjentek

Proč mají provozovatelé různých bojových sportů zpravidla mnohem více odchlíplé uši od hlavy?

Mám to chápat tak, když se boltec zpevňuje, že se odklápí od hlavy?

Odpovědi
seraphico

Jedná se o tzv. karfiol (karfiolové uši). Můžeme jej vidět nejenom u zápasníků, ale i u ragbistů a dalších sportovců, kde dochází k příliš blízkému kontaktu 🙂

„Karfiol je de facto ušní hematom. Výplň tvoří převážně krev. Vzniká působením extrémního tlaku při úpolových sportech či po úderech ve sportech plnokontaktních. V uchu praskne chrupavka a s ní i drobné cévy, které zalijí prasklinu krví.“

Zdroj: https://refresher­.cz/94906-Karfiolove-usi-O-co-se-jedna-jak-k-nim-dochazi-a-jak-se-proti-nim-da-chranit

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.