dmatejek777

Proč mají poslanci imunitu? Nechápu to.

Nejlepší odpověď
marci1

Již zodpovězeno : http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-vlastne-maji-poslanci-imunitu

Další odpovědi
huxa

Ale no fuj, přestaňte tazatelům podsouvat svoje smyšlené domněnky, které navíc pramení z hlouposti s nenávistí.
Parlament by měl být něco jako stát ve státu–ti v parlamentu se budou moci pouze dívat na své okolí, případně se ptát a dle toho navrhovat/přijímat zákony, kterými se bude okolí řídit, aby ten život byl alespoň trošičku fér a nebyl tu takový chaos.
Toto by byly ideální podmínky, ovšem to utvořit nejde, proto mají poslanci imunitu, aby se nemuseli zpovídat za svoje názory, nechodili na ně zbytečná obvinění (tak si představ, kdyby si Kalouska mohl kdekdo zažalovat) a neovlivňovalo se tímto také hlasování. (přesto jde politika imunity zbavit, viz Rath).

Mc Merkurion

jinak by je hned všechny zavřeli a parlament by byl prázdnej…

Mirdas

Aby zákonodárci nebyli trestáni za porušování svých vlastních zákonů !

Kelt

To je vidět ta rovnost lidí v demokratické společnosti. Někdo s nízkým platem si musí koupit drahou jízdenku, poslanec s vyšším platem si nemůže koupit měsíční jízdenku , má slevu. U posozování trestných činů ani nemluvím.

ten který je

Někteří ji mohou snadno ztratit – stačí nějaká lehká děva.:-)

Dochy

V principu jde o to, aby mohli diskutovat o budoucích zákonech, které mohou současným odporovat.
Že to někteří zneužívají i na dopravní přestupky je jejich osobní svinstvo.