Proč mají PET vody jinou cenu?

Proč stojí nějaká voda Saguaro 3.99kč a třeba Dobrá voda 8.99kč? Je to 2× víc, přitom by ta voda měla být víceméně stejná, ne? U nějaké Mattonky to chápu, že stojí 11kč, protože u té je po otevření cítit, jak tam jsou ty minerály, ale nechápu rozdílnou cenu obyčejných vod.

Nejlepší odpověď
setapouch

Proč triko Adyhaš stojí pětikilo, ale bez nášivky 4×4 cm stojí stovku? Protože jsou spotřebitelé (z větší části) ovce.

Další odpovědi
led

Pretože:
1 – základné naklady na výrobu sú rozdielné
2 – základné náklady na disribúciu a predaj sú rozdielné
3 – chemické zloženie je rozdielné
4 – náklady na reklamu a jej vplyv na spotrebiteľa sú rozdielné
5 – obchodná politika všetkých zúčastnených firiem od výroby po predaj je u každého druhu rozdielná
6 – spotrebitelia sú rozdielní, niektorí šetria na peniazoch, niektorí šetria na zdraví, niektorí na oboch a niektorí naletia reklame, kdežto iní pijú to, čo im chutí, prípadne robí dobre, alebo oboje, bez ohľadu na reklamu a cenu.
Predsa v reštaurácii hotela Hilton vám nepredajú tú istú značku vody a tú istú cenu, ako v reštaurácii na stanici.

dědapetr

Především je to záležitost nabídky a poptávky.

ReHu

Platí se zavedená značka a voda BY MĚLA být kvalitnější. Ale ........

bolak

Dobrá voda – denně doma, Saguaro…??? Nic…prostě dobrej marketing.