aqvarius

Proč mají,ořechové skořápky,tak,vel­kou,výhřevnos­t?

Nejlepší odpověď
Pájo

Vlašské ořechy, které ořešák produkuje, jsou velice výživné, neboť obsahují v průměru 70 % tuků, obsahujících zejména velice zdravé nenasycené mastné kyseliny, 18 % proteinů (bílkovin) a přibližně 3 % sacharidů (cukrů).

Sušené ořechy nebo jen jejich skořápky právě díky vysokému obsahu tuků dobře hoří a mají vysokou výhřevnost.

Složení ořechů – Wiki:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vla%C5%A1­sk%C3%BD_o%C5%99ech

Další odpovědi
mosoj

A mají ? Kolik ?

Pokud ano, tak proto, že mají vysokou hustotu

manon

Výhřevnost dřeva uváděná na kilogramy je u všech dřevin srovnatelná, rozdíl je v objemu spalovaného dřeva, tvrdé dřevo má při stejném objemu výhřevnost vyšší. Ořechové dřevo je tvrdé dřevo, skořápky snad také.

Výhřevnost dřevin je také ovlivňována vlhkostí, takže nejlepší výhřevnosti dosáhne jen dobře vysušené dřevo!

Slaskyova

Dobrý den rozhodla jsem se pro vybudování krbu doma, poradíte mi jakou krbovou vložku zvolit?

Bob2

Pokud chcete fakt kvalitní krbovou vložku, tak se podívejte na krbové vložky od výrobce krby-bef.cz/, mají velice kvalitní krbové vložky.

Broukk

Dívala jsem se a nenašla jsem, kde mají prodejce?

Broukk

Prodejce najdete v záložce prodejci na jejich stránkách, kde si vyberete nejbližšího podle kraje, kde bydlíte.