Avatar uživatele
aqvarius

Proč mají,ořechové skořápky,tak,vel­kou,výhřevnos­t?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? manon, johana 56, Pájo, Wang před 4188 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pájo

Vlašské ořechy, které ořešák produkuje, jsou velice výživné, neboť obsahují v průměru 70 % tuků, obsahujících zejména velice zdravé nenasycené mastné kyseliny, 18 % proteinů (bílkovin) a přibližně 3 % sacharidů (cukrů).

Sušené ořechy nebo jen jejich skořápky právě díky vysokému obsahu tuků dobře hoří a mají vysokou výhřevnost.

Složení ořechů – Wiki:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vla%C5%A1­sk%C3%BD_o%C5%99ech

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

A mají ? Kolik ?

Pokud ano, tak proto, že mají vysokou hustotu

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
manon

Výhřevnost dřeva uváděná na kilogramy je u všech dřevin srovnatelná, rozdíl je v objemu spalovaného dřeva, tvrdé dřevo má při stejném objemu výhřevnost vyšší. Ořechové dřevo je tvrdé dřevo, skořápky snad také.

Výhřevnost dřevin je také ovlivňována vlhkostí, takže nejlepší výhřevnosti dosáhne jen dobře vysušené dřevo!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Slaskyova

Dobrý den rozhodla jsem se pro vybudování krbu doma, poradíte mi jakou krbovou vložku zvolit?

před 1969 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Bob2

Pokud chcete fakt kvalitní krbovou vložku, tak se podívejte na krbové vložky od výrobce krby-bef.cz/, mají velice kvalitní krbové vložky.

před 1968 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Broukk

Dívala jsem se a nenašla jsem, kde mají prodejce?

před 1967 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Broukk

Prodejce najdete v záložce prodejci na jejich stránkách, kde si vyberete nejbližšího podle kraje, kde bydlíte.

před 1962 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek