Terixína

Proč mají ninjové obvázané nohy a jak se těm obvazům říká?

Mám na mysli především ty anime ninji, ve skutečnosti to tak nejspíš nebylo.

Nejlepší odpověď
Drap

Říká se tomu ovinovačky.

Další odpovědi
annas

Hledala jsem v anglickém zdroji.

Jsou to textilní zábaly, ovinovačky atp. Onuce se používaly místo ponožek.
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-znamena-slovo-onuce

Anime ninjové

Textilní zábaly jsou většinou vidět na zápěstích, ale mohou být také použity na nohou jako ochrana. . (Nohy jsou někdy zabaleny kolem boků a stehen, ale mohou být také zabaleny až dolů.)

Textilní zábaly pomáhají chránit před povrchovými řezy, oděrkami apod. Možná jste sami viděli, nebo jste byli v situacích, kdy se po úderu klouby všelijak opotřebovávaly nebo kroutily, tedy ničily. Stejně tak se kůže vysušovala nebo se poškodila, sedřela apod.

Gáza a silnější obvazové materiály (a dokonce i tkanina v menší míře) jsou určeny k ochraně zápěstí a ruky před poškozením, poškrabáním, oděrkám atd. . Bojovník tak drží ruku ve správném tvaru a obalením prstů a palce si ji víc chrání .
https://anime­.stackexchange­.com/question­s/3100/is-there-a-basis-for-the-arm-and-leg-wraps

Převztaté od bojových a jiných sportů.

aliendrone

Pokud to nejsou již zmiňované onuce, tak jde o holenní chrániče. Holeň je velice citlivá, kop do ní je velmi snadný a velice účinný pokud se týká pacifikace soupeře. Podle mne jde tedy spíš o něco jako je toto:
https://www.ha­yashi.cz/chra­nice/nohy-1/chranice-holeni?gclid=E­AIaIQobChMI_K2ij4jn­2gIVTYmyCh2QTQo­REAAYASAAEgKt0PD_BwE

zjentek

Já si hrál na ninju ve skutečnosti a měl jsem to též, byla to klasická traumatologická ovinovadla..

marci1

Jsou to „onuce“. 🙂
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Onuce

Drap

Onuce byl, nebo vlastně ještě je výraz pro kus látky, obvykle čtvercového tvaru, kterým se ovinovala noha místo ponožek. Ovinovačky byly další pruh látky, kterým se omotávala noha i s kalhotami a chránila nohu, podobně jako holínka. Byla to v podstatě levnější verze vysokých kožených holínek. Používalo se třeba u celé řady armád v I. světové válce.