peterd108

Proč mají Němci tak vysokou prémii?

Omlouvám se za nový dotaz, ale nemohl jsem upravit otázku, abych vložil odkaz.
https://www.e15­.cz/byznys/pru­mysl-a-energetika/takhle-vypadaji-premie-v-porsche-dostane-kazdy-zamestnanec-246-tisic-korun-1330285

Odpovědi
led

„Výrobca luxusných vozidiel zaznamenal za rok 2017 vďaka rekordnému odbytu aj rekordné tržby a zisk. Dodávky stúpli o štyri percentá na 246-tisíc vozov, obrat sa zvýšil o päť percent na 23,5 miliardy eur a zisk po zdanení o 19 percent na 3,14 miliardy eur.
Odmenu dostanú všetci zamestnanci bez ohľadu na sektor činnosti a pozíciu v hierarchii firmy. Tí, ktorí sú noví alebo nepracujú na plný úväzok, ale nedostanú celú sumu.“ https://www.e­trend.sk/firmy/por­sche-vyplati-svojim-zamestnancom-rozpravkovu-odmenu.html

Ak si dobre všimnete je rozdiel medzi informáciou z E15 a Trendu
v E15 dali neúplnú (nepresnú) informáciu

Edison

Dyk to máš přímo v tom článku: tržby porsche jsou asitak dvakrát vyšší než škodovky. Stačí? Ne? Provozní zisk maj vyšší 4×.

ivzez

Protože tak zaměstnavatel rozhodl.
Na důvody se musíte zeptat (německy) jeho.

Edison

Led, počkej… kde bereš jistotu, že nepřesnou informaci podal E15 a ne Trend? To by mě fakt zajímalo.

Edison

Nebo alespoň v čem nepřesnou…