bolak

Proč mají někteří lidé pořád potřebu stále někoho poučovat, hnípat se v tom co druzí řeknou a chytat je za slovo?

Poukazovat na jejich a překlepy a tak dále? A myslíte že je normální aby dospělej vzdělanej člověk, kterýmu už pomalu táhne na šeesátku používal výrazy jako jako „podvádíš“ a „neopisuj“?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Ano, je to normální

Spíš bych řekla, že je to běžné, ale normální to moc není. Většinou takoví hnidopichové bývají nespokojení lidé sami se sebou, neumí se prosadit, ať už profesně nebo v osobním životě, takže se vyžívají v kdejaké chybičku ostatních – chytaní za slovíčko nebo rovnou za písmenko jenom proto, že oni sami se na nic pořádného nezmohli, tak se chytají každého stébla, kde by si mohli rejpnout. Však ne nadarmo ke slušnému vychování paří i schopnost přehlédnout drobné nedostatky.

Další odpovědi
anonym

Ano, je to normální

Bolaku, to je pěkná otázka.
Někteří lidé mají snahu neustále poučovat a předávat své rady a zkušenosti právě proto, aby druhým pomohli. Dělat chyby je lidské. Snažit se jich zbavit také. To, co tu na toto téma píše Lucijej, je o shovívavosti k druhým a k jejich prohřeškům. Vnímání takových prohřešků je naprosto individuální. Je jen na formě, jakou se dá „viník“ na svou chybku upozornit. Ta forma by měla být natolik solidní, aby poučila, ale neurazila. Jenže i vnímání takového poučení je různé. Za stejně vyslovená slova někdo poděkuje a jiný Ti vynadá.
Pokaždé je to prostě o lidech. Té shovívavosti se musíme učit všichni celý život.
Uvědom si, že jsou i lidé, kteří si libují, když někoho nachytají „na švestkách“. Tak jim nezavdávej zbytečně příčinu.
Věř, že věk s tím zas natolik nesouvisí.

anonym

Ano, je to normální, ale pouze u dětí předškolního věku

Doplňuji:
Sama nikoho nepoučuji a ani neříkám, že dělají něco špatně a jak by se měli chovat a tak. Všichni děláme chyby, ale opravit si je můžeme sami. Nepotřebujeme aby nás někdo poučoval o nějakých nedostatcích.

www

Ano, je to normální

Pokud se někdo vyjadřuje tak nesrozumitelně, že protějšek neví o co jde, na co se ptá ap., nebo podvádí, tak mnohdy nevidím jinou možnost jak ho upozornit.

anonym

Ano, je to normální

To, co se pokoušíš nastolit jako generační rozpor, je de facto pouhá konfrontace slušnosti, fér hry a výzvy provozovatele serveru versus hulvátsví a infantilní provokace provázené soustavným porušováním jasných pravidel.
viz výmluvná citace:
Buďte dobrými členy
Ohodnoťte hvězdičkou nebo palcem pokud vidíte zajímavou a užitečnou otázku nebo odpověď. Pokud uvidíte porušení pravidel, tak to nahlašte. Všichni jsme zavázáni dělat maximum proti zneužití Odpovědi.cz a s vaší pomocí se nám to podaří.
další odpověď na tvůj problém, viz ve zdroji:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zachrani-majitele-tento-server

bolak

ocko: kdyby nebyla pěkná tak bych ji sem přece nedával…