Proč mají někteří lidé?

potřebu manipulovat s ostatními? Určitě někoho takového znáte. Který typ jste poznali? Typ: Břečťan,Počtář,Dik­tátor,Poslední spravedlivý,O­bětavec?
Je jich víc,ale stačí.

Odpovědi
ten který je

Ano je jich celkem dost a všichni mají jeden společný znak – myslí to s ostatními dobře.:-)

poa.li

Řekl bych, že se tím snaží kompenzovat některé své slabosti a nedostatky, které si třeba ani neuvědomují, nebo to mohou být důvody zcela hmotné – jako třeba postup výše v práci atd.
Často si ani neuvědomují to, že manipulují…
Poznal jsem prakticky všechny. Čím více to člověk pozoruje, tím více to vidí. Řekl bych, že se o manipulování snaží většina z nás. A ruku na srdce, neděláme to i my sami? Pokud se přitom občas přistihnu, hned to utínám, ale je to těžké, někdy si to uvědomím až zpětně. Daří se mi však tohle dělat méně a méně – pracuji na sobě. Přeji hezký den…