JanyOK

Proč mají muži knoflíky na pravé a ženy na levé straně?

kdo tohle zavedl?
Doplňuji:
ale ne na kůži, na oblečení ;o))))

Nejlepší odpověď
annas

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vite-proc-ma-muzske-a-zenske-obleceni-opacne-zapinani

Další odpovědi
dědapetr

Je to prý buď proto, aby vojáci tasící při boji zbraň nezavadili o lem kabátu, nebo, a to je ještě zajímavější vysvětlení, zatímco muži si dříve zapínali oděv sami, což je pravačkou pohodlnější , nás ženy přece oblékaly služky, a tak bylo zapínání přizpůsobeno pro jejich pohodlnější práci.

anonym

Ať koukám jak koukám,nevidím na sobě žádný knoflík?