ivosek2

Proc mají lide žluté zuby?

Odpovědi
marci1

Samozřejmě proto, že nevěnují chrupu dostatečnou péči. Zažloutlé zuby mohou být způsobeny kouřením, pitím červeného vína ap. Částečně je to i vlivem dědičnosti po předcích. Hlavní je – se o zuby starat a čistit nejméně dvakrát denně.
Pak budou jako perličky ! 🙂

ZVes

Barva zubů je dominantně určená oblastí(rodinou, stravou) a genetikou rodiny, ze které dotyčný/-á pochází. Jak již bylo zmíněno, pigmentace (tmavé fleky) jsou způsobeny kouřením, pitím coly, červeného vína, jezením čokolády. Vaší přirozenou barvu si určíte po návštěvě ústní hygieny, kdy vlastních odstínů „normálních“ zubů je více, než 50.