Lgee

Proč mají lidé raději psi než kočky?

Většinou.

Odpovědi
hapiky

Kočky nejsou falešné, jen jsou neúplatné. Nefixují se až tak na lidi, ale prostředí, či místo pobytu. Pes je naopak až moc fixován na člověka. Bude ho bránit i za cenu svého života. Kočka když má možnost, tak půjde tam kde je jí nejlíp. Pes se klidně omezí, jen když je s páníčkem.
Lidé jsou také různí. Někteří mají proto raději kočičí vlastnosti, pro některé je psí věrnost a přátelství rozhodující.

Viktorie II.

Psi nejsou falešní!

jáára

Kočky smrděj.

Jiří Bohumil

Protože pes je více „přítelem“ člověka, je snadněji ovladatelný, chodí s ním na procházky a tak je mu bližší. Kočka je osobitější a méně dává člověku najevo svou přítulnost a vztah. Ale i tu jsou někdy velké rozdíly (osobní zkušenosti).
V domácnosti rodiny naší dcery, s níž žijeme společně v jednom RD, máme cca průměrně stále 5–7 psů a koček ani nevím kolik. Takže jako „člen této smečky“ mám zkušeností dost.:-)

Dochy

A proč vlastně myslíš? Proto že lidi se psy jsou trochu víc vidět, protože nechat běhat psa volně po ulici je poněkud nepřípustné, zatímco nechat běhat kočku venku nechá lidi v klidu? Osobně nemám ten pocit.