Akzeret

Proč mají hurikány už i mužská jména?

Viz. Matthew z letoška. Nedávala se dříve jenom ženská jména? Katrina, Sandy, Nicole…

Nejlepší odpověď
klumprt

Jestli ony (oni) si některé (někteří) genderové (genderoví) odbornice (odborníci) nestěžovaly (nestěžovali).

Další odpovědi
Alesh

To už je tak aspoň 10 let. To víš, feministky se postaraly. Přeci jen takovou negativní věc, jakou hurikán nepochybně je, pojmenovávat jen po ženách v dnešní době?! 🙂

MK44

Hurikány se dříve nazývaly podle svatých, v jejichž den udeřily. Např. hurikán svatý Filip. Ve 20. století začali američtí námořníci používat ženská jména, snad podle zvyku nazývat ženskými jmény lodě. To se pak stalo běžnou praxí za 2.sv.války. V roce 1953 tuto praxi oficiálně převzaly úřady USA (National Hurricane Center). Od roku 1979 se používají jak ženská tak mužská jména. Nevím, jakou měrou se o to zasloužily feministky. Zdá se totiž, že jmen začal být nedostatek. Jméno by se nemělo opakovat dřív než za 6 let.

Bude-li hurikánů přibývat, budou muset Amíci zavést i například naše jména. Co říkáte například hurikánu Jarda, hurikánu Jana, Jarmila nebo Květa, hurikánu Vladimír? Na Floridu udeřila zuřivá Božena rychlostí 300 km/hod … 😉

JájsemRaibek

Pokud si pamatuji, tak jednotlivé hurikány dostávají název na přeskáčku, tzn. jeden mužský, následný ženský název atd. A ještě podle abecedy. Adolf, Božena, Cyryl, Dagmar atd.

led

Na žiadosť neprávom ohováraných nositeliek týchto pomenovaní hurikánov a za genderovú rovnoprávnosť. Veď aj muži, nielen ženy, v hneve dokážu rúcať a ničiť všetko, čo majú v ceste.
A ako prídeme k tomu, keď hurikán (mužský rod) má ženské meno? Alebo sú to tie 4% zo 4% všetkých vetrov?

bububabu

Od jak živa se hurikán pojmenoval po tom kterého jako prvního zabil, ale dneska už si vymýšlí co chtějí.