Kepler

Proč mají filmy pod 1 GB z ulozto.cz většinou tak mizernou zvukovou stopu?

Vždyť ta zvuková stopa zabírá jen mikroprdové místo. Stahuji zdarma, tak volím menší velikosti a netrvá to tak dlouho. Kolikrát je zvuk tak mizerný, že basy na zesilovači musím skoro odříznout a podstatně zvýšit hlasitost, aby to vůbec bylo slyšet.

Nejlepší odpověď
Alesh

Tak film (o standardní délce) pod 1 GB bude obecně v mizerné kvalitě obraz i zvuk. Prostě někdo, kdo ten film grabbuje ho z nějakého důvodu (např. sdílení nebo „přehratelnosti“ na starších mašinách) chce mít v této velikosti, tak ořeže kvalitu obrazu a logicky i zvuku (datový průtok obojího). Já myslím, že to není nijak nelogické, pokud mu jde o eliminaci velikosti souboru.

Další odpovědi
aliendrone

Souhlasil bych s Aleshem ohledně DŮVODU proč to tak je. Většinou se lidé nenamáhají s nastavováním kodeků, spokojí se se zadáním rozlišení a často jen nastaví omezení velikosti výsledného souboru, zbytek nechají na „automatice“.

Výsledek, který je ovšem určen pro MOBILNÍ zařízení. Mají obvykle nižší výkon, malou paměť a i ty s dobrým výkonem i rozumnou pamětí jsou prozměnu limitovány BATERIÍ (jj, výkonný HW prostě ŽERE). Také je třeba brát v úvahu, že chrchláčky mobilů/tabletů (a můžou jim říkat „hi-fi“ od rána do večera nebo nonstop) stejně žádnou „zvukovou achárnu“ nevypotí. (jo to když se nasadí DOBRÁ SLUCHÁTKA, tak tam JE to znát)

Tudíž s tebou SOUHLASÍM v tom, že i DOBRÁ audiostopa je datově v jednotkách procent celkové velikosti souboru a jednoznačně za to můžou tvůrci takových pazhřivin.

Ovšem s ohledem na fakt, že ty tak jako tak používáš jako zobrazovací jednotku TV bych ti doporučil sosat filmy s FHD rozlišením (obvykle mají kolem 3GB u „MKVček“ a slušnější zvuk). Čas v tvém případě nehraje zásadnější roli a venkoncem můžeš sosat i ze 2 či více sajtů různé filmy NAJEDNOU (třeba z Uložto sosat zároveň třeba něco jiného z Fastshare atd.). Např. jeden díl seriálu sledovat, další sosat z Uložto a ještě další díl současně z Fastshare. V takovém případě bys podle mne mohl nepřetržitě něco sledovat i při omezené rychlosti free stahování. I nejmizernější a nejlevnější dnešní připojení k netu by ti k tomu dávala dostatek prostoru k současnému surfování atd. a problému s mizernou kvalitou se tím obvykle VYHNEŠ. :)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.