zjentek

Proč mají dopravní policisté část služební čepice právě bílou?

Vězí za tím něco? Nebo to mají „jen tak“? Váže se k bílé, placaté části čapky nějaká legenda?

Nejlepší odpověď
annas

Bílá čepice ovlivnila policejní slang.

"Dopravní policista je hluchavka nebo také žampion.

žampion m., (slang.), viz hluchavka; metafora založená na tom, že kloboučky žampionů stejně jako čepice dopravních policistů jsou bílé.

hluchavka f., (slang.), dopravní policista; metafora založená na barevné shodě čepic dopravních policistů a květu hluchavky; viz též žampion"

https://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:Iv­nI4bdLx64J:https://is­.cuni.cz/webap­ps/zzp/downlo­ad/120095764/%3Flan­g%3Dcs+&cd=7&hl=cs&ct=cl­nk&gl=cz&clien­t=firefox-b-

Univerzita Karlova
Filozofická fakulta
K současnému policejnímu slangu

Jana Přikrylová

Uniformy se u jednotlivých policistů liší podle toho, kterou činnlostí se zabývají.

https://tydenik­policie.cz/ne-kazdy-policista-v-cernakach-musi-byt-nutne-ze-zasahove-jednotky-nebo-z-takzvane-urny/

  1. Bílá barva značí viditelnost., policista je tak nepřehlédnutelný. V současnosti ještě nosí reflexní vesty. , pokud se nemýlím.
  2. Odlišují se od ostatní policistů z jiných útvarů.

Další odpovědi
dubraro

1/ Aby byli dobře viditelní.
2/ Aby byli na první pohled rozlišitelní od jiných složek policie.

Kryšpín

Aby se jim chladil mozek před slunečním ohřevem , když řeší kousky českých mistrů řidiřů, neřidičů, feťáků, bumbálistů a dalších účastníků silničního provozu.

zjentek

Kryšpín: čeští mistří, to je nic. S'neviděls, co kokáží američtí negři na highwayích Chicaga ve svých vanech! (;